Ubisoft wciąż z problemami. Badanie wykazało, że aż 25% pracowników doświadczyło złego postępowania w firmie

News
610V
Ubisoft wciąż z problemami. Badanie wykazało, że aż 25% pracowników doświadczyło złego postępowania w firmie
Kajetan Węsierski | 03.10.2020, 11:30

Francuscy giganci branży gier nie cieszą się ostatnimi czasy zbyt dobrą prasą. Na jaw wychodzą kolejne problemy firmy, z którymi ta musi się na co dzień zmagać.

Ubisoft nie ma ostatnio lekko. Choć ekipa pracuje obecnie nad kilkoma ogromnymi tytułami, to musi to robić w nie do końca sprzyjających warunkach. Biorąc pod uwagę to, co dzieje się w firmie, można odnieść wrażenie, że pracownicy mogą czuć się, jak na tratwie, na wzburzonym morzu. Wystarczy wspomnieć o ostatnich problemach, które ujrzały światło dzienne. Głos musiał zabrać sam CEO, Yves Guillemot.

Już przy okazji ostatnich wykroczeń, pojawiły się informację, że iż firma zamierza zlecić przeprowadzenie wewnętrznego śledztwa niezależnej firmie badawczej. Wyniki na pewno nie są korzystne. Aż 25% respondentów było świadkami lub bezpośrednio doświadczyło jakiejś formy niewłaściwego postępowania. Jakby tego było mało, 20% z badanych nie czuje się w pełni szanowanym, ani bezpiecznym w miejscu pracy

Co więcej - zazwyczaj doświadczenie niewłaściwego postępowania wiązało się z kobietami (te o 30% częściej miały doświadczać dyskryminacji, bądź być jej świadkami) oraz osobami niebinarnymi (tu 43%). W odpowiedzi Guillemot zapewnił, że celem firmy będzie zwiększenie liczby pracujących w firmie kobiet z 22% do 24%. Kotaku poinformowało również, że CEO „pracuje nad innymi wskaźnikami, aby mierzyć postępy w promowaniu różnorodności”. 

 

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/10/02/ubisoft-survey-employees-witnessed-experienced-misconduct/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych