Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 12.09.2020 16:40
Ubisoft
1144V

CEO Ubisoftu przeprasza za nadużycia i przekazuje milion dolarów na nowy program

CEO Ubisoftu, na najnowszym nagraniu, przeprosił za ostatnie sytuacje w firmie i oznajmił, że przeznaczy milion dolarów na nowy program, który będą reprezentować osoby reprezentujące mniejszość etniczną.

Przedwczoraj odbyło się kolejne Ubisoft Forward, na którym zapowiedziano m.in. remake Prince of Persia: Zapomniane Piaski. W międzyczasie na oficjalnym koncie Ubisoftu na platformie Twitter, pojawiło się krótkie wideo, na którym CEO francuskiej firmy, Yves Guillemot odniósł się do ostatnich oskarżeń ws. nadużyć i nieczułością w stronę akcji Black Lives Matter. 

Guillemot przeprosił odbiorców i oznajmił, że chce wprowadzić zmiany w korporacji. Jak sam przyznał, potrzeba na to trochę czasu, ale pierwszym krokiem w tym kierunku będzie zainwestowanie miliona dolarów w ciągu pięciu najbliższych lat w nowy program dla osób reprezentujących mniejszość etniczną. Ponadto, francuska firma obiecuje przekazać nieokreślone środki na fundację NAACP, która walczyła o o zniesienie segregacji rasowej w Stanach Zjednoczonych, poprzez zrównanie różnych praw pomiędzy czarną i białą ludnością.

Powyższe informacje bardzo cieszą - Ubisoft chce naprawić swoje błędy. Szkoda, że przekaz dyrektora generalnego nie pokazała się na przedwczorajszym cyfrowym pokazie, a jedynie na Twitterze.

 

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/09/11/ubisoft-ceo-apologizes-video/

Tagi: nadużycia oskarżenia Ubisoft