Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.10.2020 18:50
Medium Bloober Team
1359V

Medium jest prezentowany przez Microsoft jako gra first-party

Microsoft przygotowuje się do premiery Xboksa Series X|S i gracze dostrzegli sporą ciekawostkę – Medium polskiego Bloober Team zostało umieszczone na liście tytułów first-party, a jak wiadomo rodzime studio oficjalnie nie dołączyło do Xbox Game Studios.

Jeszcze dwa miesiące temu jednym z głośnych tematów w branży były plotki dotyczące przejęcia Bloober Team przez Microsoft. Taka wiadomość nie została potwierdzona, ale polskie studio pracuje nad Medium i produkcja trafi na Xboksa Series X|S oraz PC.

Nadal nie wiemy, czy Microsoft faktycznie zdecydował się na kupienie polskiego studia, ale gracze dostrzegli bardzo interesującą wiadomość – na kanale YouTube marki Xbox pojawiła się lista tytułów first-party i na zestawieniu obok takich gier jak Hellblade 2, Halo Infinite, Avowed, Microsoft Flight Simulator dodano właśnie "The Medium".

Trudno oczekiwać, by Amerykanie chcieli nam w taki sposób coś powiedzieć, ale nie brakuje komentarzy, że jest to Easter Egg, który pojawił się w tym miejscu nie bez powodu.

Należy na pewno dodać, że Medium wciąż nie posiada ostatecznej daty premiery, ale konkrety powinny nadejść w październiku. Nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem, gdy polski horror będzie dostępny od premiery next-genowych Xboksów i szczegóły debiutu powinny zostać ujawnione w następnych tygodniach. Amerykanie na pewno mają jeszcze przynajmniej kilka ogłoszeń, które zostaną opublikowane w następnych tygodniach.

Sprawdźcie cenę Medium oraz zobaczcie fabularny zwiastun polskiej gry.

Xbox Medium

Źródło: https://www.youtube.com/c/xbox/about - Żbiku dzięki!

Tagi: Bloober Team The Medium