Iza Łęcka Iza Łęcka 01.10.2020 09:36
Ratchet & Clank: Rift Apart - Ratchet patrzy ponętnym wzrokiem na Clanka
2763V

Ratchet & Clank: Rift Apart bez natywnego 4K na PS5

Na witrynie PlayStation pojawiły się szczegóły różnych produkcji, między innymi Ratchet & Clank: Rift Apart. Sony potwierdza wykorzystanie funkcji PlayStation 5, jednak gracze mogą dostrzec jeszcze jedną istotną kwestię. Tytuł nie zaoferuje rozgrywki w natywnym 4K.

Insomniac Games zachwyciło graczy, prezentując gameplay z Ratchet & Clank: Rift Apart i wspominając o wydaniu gry w okolicy premiery PlayStation 5. Choć nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty debiutu, deweloperzy potwierdzają nowe szczegóły dotyczące produkcji.

Już wcześniej informowaliśmy o różnych trybach rozgrywki w Ratchet & Clank: Rift Apart, najnowsza gra Insomniac Games zaoferuje dopieszczoną oprawę dzięki wsparciu ray tracingu. Sony potwierdza również, że tytuł zadziała w dynamicznym 4K z HDR. W drugiej opcji gracze otrzymają możliwość włączenia trybu wydajności, gdzie docelową płynnością będzie 60 klatek na sekundę. Wskazana płynność jest celem deweloperów.

„Niesamowita grafika: Poprawione oświetlenie i ray tracing dają niezwykle wysoką jakość grafiki. Obejrzyj i uratuj olśniewające światy w grze, wyświetlone w przejrzystym, dynamicznym 4K i HDR* . Skorzystaj z trybu wydajności, aby osiągnąć docelową płynność 60fps, mierząc się z nowymi wrogami w różnych wymiarach.”

W Ratchet & Clank: Rift Apart zostaną wykorzystane nowoczesne funkcje PlayStation 5 – szybkie wczytywanie, adaptacyjne triggery, haptyczne wibracje wraz z technologią dźwięku 3D Tempest:

  • Szybkie wczytywanie: Skacz po planetach bez przeszkód – niemal natychmiastowe wczytywanie poprzez SSD systemu PS5 pozwoli Ci skakać po galaktyce z hiperprędkością.
  • Adaptacyjne spusty: Poczuj nieograniczoną energię wymiarów, korzystając z kontrolera bezprzewodowego DualSense, dzięki któremu walka ożywa. Każda broń zachowuje się inaczej, kiedy ty pokonujesz wrogów.
  • Wrażenia dotykowe: Poczuj uderzenie grzmotów i eksplozji w grze, dzięki wrażeniom dotykowym kontrolera bezprzewodowego DualSense.
  • Technologia dźwięku 3D Tempest: Zanurz się w realistycznych lokacjach 3D, w których słyszysz wszystko nad, pod i wokół siebie – a to wszystko na ulubionych słuchawkach. Połącz się z odgłosami walki i daj się zadziwić, kiedy wszystko wokół ożyje, otaczając Cię wysokiej jakości dźwiękiem.

Na stronie PlayStation możemy również poznać kilka nowych broni: Burst Pistol, Topiary Sprinkler czy Shatterbomb. W grze będziemy przemieszczać się pomiędzy wymiarami, korzystając z nowych, łamiących prawa fizyki gadżetów, a wciąż tajemnicza postać będzie grywalna – wcześniej Insomniac Games potwierdziło, że gracze wcielą się w lombaxiankę.

Źródło: https://www.playstation.com/pl-pl/games/ratchet-and-clank-rift-apart/
https://wccftech.com/ratchet-clank-rift-apart-ps5-dynamic-4k-60fps/

Tagi: Insomniac Games Ratchet Ratchet & Clank: Rift Apart Sony Interactive Entertainment