Iza Łęcka Iza Łęcka 17.06.2020 10:18
Ratchet & Clank Rift Apart grywalna bohaterka
1149V

W Ratchet and Clank Rift Apart wcielimy się w nową bohaterkę. Insomniac Games potwierdza grywalne postacie

Ratchet & Clank: Rift Apart pozwoli graczom wcielić się w dwóch bohaterów. Ratchet najpewniej skorzysta z pomocy swojego przyjaciela Clanka, ale deweloperzy pozwolą także bliżej poznać tajemniczą postać ze zwiastuna.

Ratchet & Clank: Rift Apart było jedną ozdób The Future of Gaming, podczas którego poznaliśmy gry zmierzające na PlayStation 5. Już teraz wiemy, że gracze mogą liczyć na rozgrywkę w natywnym 4K ze wsparciem ray tracingu, a pierwszy zwiastun zdradził jedną, kluczową informację.

Insomniac Games potwierdziło, że wciąż tajemnicza przedstawicielka rasy Lombax, którą widzieliśmy we fragmentach z innego wymiaru, będzie grywalną postacią, zatem gracze wcielą się w dwóch bohaterów. Jak na razie nie wiemy zbyt wiele o bohaterce, co jednak z czasem powinno ulec zmianie – gracze jednak snują szereg domysłów, spekulując kim może być owa „żeńska wersja Ratcheta”.

Już po pierwszym zwiastunie mogliśmy przypuszczać, że przedstawicielka rasy Lombax odegra pewną rolę w nowej przygodzie – na pewno nie znalazła się ona w materiale przez przypadek. Protagonistka może w niecodzienny sposób odświeżyć rozgrywkę, a dzięki niej zespół Insomniac Games zapewne wprowadzi kilka angażujących mechanik, które odświeżą gameplay. Czy Ratchet będzie mógł skorzystać z pomocy nowej bohaterki? Tego dowiemy się najpewniej po kolejnych materiałach dotyczących produkcji.

Źródło: https://www.psu.com/news/ratchet-and-clank-rift-apart-female-lombax-confirmed-playable-by-insomniac/

Tagi: Insomniac Games ratchet Ratchet & Clank: Rift Apart Sony Interactive Entertainment