Iza Łęcka Iza Łęcka 30.09.2020 10:20
Starfield przeciek
2190V

Starfield w 2021 roku tylko na Xbox Series X|S, Xbox One i PC? Wyciekł kolejny screen z gry

Bethesda może zaskoczyć graczy stosunkowo szybką premierą Starfield. Informator opublikował nowy screen rzekomo prezentujący najnowszą grę znanego studia i według jego źródeł, produkcja zmierza na rynek w 2021 roku.

Już w weekend pojawiły się pierwsze materiały, które miały prezentować Starfield. Nie mamy pewności, czy właśnie tak będzie wyglądać najnowsza gra Bethesdy, ponieważ studio dotychczas oficjalnie nie pokazało żadnego screena lub fragmentu rozgrywki, ale nie brakuje głosów potwierdzających prawdziwość materiałów.

Wczoraj w Sieci pojawił się nowy screen rzekomo prezentujący produkcję, na którym ponownie widzimy bohatera w charakterystycznym ustawieniu, po lewej stronie widnieje miernik tlenu, natomiast po prawej umieszczone zostały paski odpowiedzialne za życie, prawdopodobnie staminę oraz szczegóły broni. Na fotce widzimy również stację kosmiczną lub inny rodzaj bazy.

Według informatora odpowiedzialnego za oba przecieki, Bethesda planuje premierę Starfield na 2021 rok.

Microsoft oficjalnie nie mówi, że najnowsza produkcja nie trafi już na PlayStation 4 i PlayStation 5, choć na witrynie korporacji pojawiła się wypowiedź Sarah Bond, która podkreśliła, że jednym z aspektów, który ją ekscytuje jest możliwość zobaczenia kalendarza wydań Bethesdy, które pojawią się na Xboksach oraz PC. Wiceprezes do spraw ekosytemu gamingu w swojej wypowiedzi wspomina właśnie o Starfield.

„Jedną z rzeczy, które mnie najbardziej ekscytują, jest zobaczenie harmonogramu premier z przyszłymi grami Bethesdy, które pojawią się na konsolach Xbox i PC, w tym Starfield, wysoce oczekiwanej, nowej, kosmicznej epopeji obecnie rozwijanej przez Bethesda Game Studios, oraz Doom Eternal, która pojawi się w Xbox Game Pass od 1 października i w późniejszym terminie 2020 roku dla PC.”

Powyższa wypowiedź stała się dla fanów marki Xbox wyraźną wskazówką, że Starfield będzie już dostępny wyłącznie na konsolach amerykańskiej korporacji oraz PC. Warto przypomnieć, że już wcześniej XcloudTimdog (informator związany z marką Xbox) oraz JezCorden (dziennikarz WindowsCentral) informowali, że Starfield będzie dostępny wyłącznie na Xboksach i komputerach osobistych.

starfield przeciek 2

Źródło: https://wccftech.com/starfield-pc-and-xbox-targeting-2021-rumor/
https://news.xbox.com/en-us/2020/09/29/xbox-game-pass-ultimate-members-get-ea-play-on-november-10/

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Starfield