Starfield już tylko na Xbox Series X|S, Xbox One i PC? PS5 może stracić grę Bethesdy

Plotka
3281V
Starfield już tylko na Xbox Series X|S, Xbox One i PC? PS5 może stracić grę Bethesdy
Wojciech Gruszczyk | 23.09.2020, 13:50

Przejęcie Bethesdy przez Microsoft może wywołać jeszcze wiele głośnych dyskusji. Jedną z nich będzie na pewno ogłoszenie ostatecznych platform dla Starfield. Według informatorów – gra jest pierwszą produkcją Bethesdy, która już nie zadebiutuje na PS5.

Microsoft potwierdził przejęcie Bethesdy za 7,5 mld dolarów i przynajmniej aktualnie amerykańska korporacja nie potwierdza konkretnych szczegółów dotyczących dostępności gier na między innymi PlayStation 5. Phil Spencer wydał tylko krótkie oświadczenie, które jednak nie precyzowało sytuacji z między innymi Starfield.

Bethesda przez lata rozwijała takie marki jak The Elder Scrolls oraz Fallout i właśnie z tego powodu Starfield jest bardzo ważną produkcją – to pierwsze IP studia od 25 lat. Wspominam o tym nie bez powodu, ponieważ według informatorów, to właśnie ten tytuł będzie pierwszą pozycją, która nie zadebiutuje na sprzęcie Sony.

XcloudTimdog (informator związany z marką Xbox) oraz JezCorden (dziennikarz WindowsCentral) potwierdzają, że Starfield będzie dostępny wyłącznie na konsolach Microsoftu oraz PC:

Nie jest to jeszcze wiadomość od samego Microsoftu, ale JezCorden jako jeden z pierwszych podał cenę i datę premiery Xboksa Series X. Na WindowsCentral znaleźliśmy także specyfikację Xboksa Series X oraz szczegóły Xboksa Series S.

Zapraszam do zapoznania się z opinią Rogera, który przedstawił swoje wrażenia na temat ruchu Microsoftu.

Źródło: https://wccftech.com/starfield-may-release-as-an-xbox-pc-exclusive-rumor/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych