Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.09.2020 16:19
Xbox Series X Dysk
5896V

System Xboksa Series X zajmuje sporo. Wiemy, ile GB zostanie przeznaczonych na gry

Xbox Series X trafi na rynek z bardzo wydajnym dyskiem, który jednak nie zostanie w pełni oddany graczom. Około 20% przestrzeni SSD zajmie system, więc gracze będą zmuszeni do rozważnego instalowania nowych gier.

Redakcje przedstawiło już swoje wrażenia z szybkości next-genowego Xboksa względem Xboksa One X, ale otrzymaliśmy jednocześnie dodatkową informację, która może zainteresować wielu graczy. Jak wiadomo Xbox Series X trafi na rynek z dyskiem SSD o pojemności 1TB, ale około 20% z tej przestrzeni zajmuje system i pliki konsoli.

„Dla jasności, jest to 802 gigabajty przestrzeni użytkowej, po odjęciu OS i plików systemowych.”

Klienci Xboksa Series X od premiery będą wykorzystywać 802GB, ale inaczej sytuacja wygląda w przypadku kart rozszerzeń Seagate – w tym wypadku zapłacimy za 1TB, jednak pliki zapiszemy na 920GB.

Jak podaje redakcja IGN: znacznie bardziej przystępna cenowo jest alternatywa używania tańszego zewnętrznego dysku USB (3.1) do przechowywania gier nowej generacji, ale chcąc je włączyć, musimy przekopiować dane na wewnętrzny SSD lub sprzęt firmy Seagate. Pliki pomiędzy Xboksem Series X (dysk wewnętrzny) a dyskiem na USB 3.1 kopiują się „dość szybko”.

Przedstawiona wiadomość jest interesująca z jeszcze dwóch powodów – nadal nie wiemy ile będzie zajmować system PlayStation 5 (konsola trafi na rynek z 825GB SSD) oraz Xbox Series S otrzyma na start SSD o pojemności 500GB. Niestety, aktualnie trudno powiedzieć, ile przestrzeni na gry otrzymamy w przypadku PS5 i XSS.

Źródło: https://www.ign.com/articles/xbox-series-x-hands-on-load-times-quick-resume-and-compatibility

Tagi: Microsoft Xbox Xbox Series X