Iza Łęcka Iza Łęcka 28.09.2020 11:31
asymeteria - Tylko świnie siedzą w masce w kinie
2798V

Asymetria nie trafi do kin, bo „tylko świnie siedzą w maskach”. Reżyser ostro o ograniczeniach

Konrad Niewolski oraz Patryk Vega pracowali na planach swoich filmów pomimo zakazów wynikających z pandemii koronawirusa. Twórca „Symetrii” nadal ma negatywny stosunek do wszelkich obostrzeń i nie zamierza poniżać swoich widzów siedzeniem w kinach w maseczkach.

Wiele kin na świecie jest wciąż zamkniętych, a największe wytwórnie przekładają premiery swoich hitów, ponieważ obniżone zainteresowanie seansami kinowymi wpływa na niskie przychody – nawet połączenie VOD i ograniczonej dystrybucji kinowej nie przynosi oczekiwanych rezultatów. W Polsce kina działają, jednak widzowie muszą dostosować się do wprowadzonych wymogów – między innymi noszenia maseczek czy też zachowywania dystansu od innych.

Z taką nietypową sytuacją całkowicie nie zgadza się Konrad Niewolski, który jak wiadomo kręcił sceny do „Asymetrii” pomimo zakazu Gildii Reżyserów Polskich. Reżyser potwierdził, że jego najnowsza produkcja, oprócz weekendu otwarcia, nie będzie dostępna w standardowej dystrybucji i od razu zawędruje do PPV. Tym samym twórca ograniczył możliwość zobaczenia swojego najnowszego obrazu sympatykom kinowych wrażeń.

Podczas relacji na Instagramie, Niewolski dosadnie stwierdził, że nie chce „poniżać” swoich widzów, którzy musieliby siedzieć w kinach „jak barany w maseczkach”. Jego dokładną, niecenzuralną wypowiedź znajdziecie w relacji. Reżyser potwierdził również, że ogłasza akcję „Tylko świnie siedzą w masce w kinie”.

Sprawdźcie pierwszy zwiastun "Asymetrii".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Konrad Niewolski (@n.i.e.w.o.l)

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/asymetria-nie-trafi-do-kin-rezyser-atakuje-i-obraza-potencjalnych-widzow-1601277806

Tagi: asymetria film Konrad Niewolski