God of War 2 Ragnarok z przetłumaczonym zwiastunem zdradzającym, kto pojawi się w sequelu

News
10334V
God of War 2 Ragnarok z przetłumaczonym zwiastunem zdradzającym, kto pojawi się w sequelu
Mateusz Wróbel | 26.09.2020, 13:45

Zagorzali fani marki God of War odkryli, co przedstawiają runy widoczne w pierwszym teaserze God of War Ragnarok od Santa Monica Studio.

został zapowiedziany podczas ostatniej cyfrowej imprezy Sony. Od tego czasu nie dostaliśmy żadnych nowych konkretnych informacji nt. pozycji - w ramach ciekawostki ujawniono, że tytuł był już teasowany przez Cory Barloga w 2019 roku za pomocą wpisów na Twitterze - aż do teraz. Fani bestsellerowej marki opowiadającej o Bogu Wojny postanowili bliżej przyjrzeć się pierwszemu zwiastunowi gry.

Poniżej znajdują się spoilery z ostatniego GoW-a!

Jak zapewne zauważyliście, logo gry, w symbolu Omegi, przedstawia różne runy, które pochodzą z dwóch z trzech dostępnych Aettir, specjalnych znaków symbolizujących dane oddziały starożytnego nordyckiego alfabetu runicznego. Większość, bo aż siedem z ośmiu przedstawionych na teaserze run pochodzi ze znaków charakteryzujących Freyę, matkę Baldura, co oznacza, że kobieta powróci w sequelu produkcji wydanej na PlayStation 4 w 2018 roku. Spotkanie z nią będzie aż nadto interesujące ze względu na to, jak potoczyły się ostatnie fabularne wydarzenia w God of War (2018). Kobieta odzyskała swoje moce po tym, jak wraz z Atreusem zabiliśmy Baldura. Ostatnia runa pochodzi ze znaków charakteryzujących Tyra. O Bogu walki i siły, a także honoru i prawa wspominano wielokrotnie w poprzednich odsłonach serii, ale on sam nigdy się w nich nie pojawił. 

Dodatkowo, widoczne runy w logu przedstawiającym nowego God of Wara przeliterują termin 'Ragnarok", czyli koniec świata w mitologii nordyckiej, do którego doprowadziła krwiożercza wojna pomiędzy bogami. Rozpoczęła się ona od Fimbulvintru, długiej, wyniszczającej zimy poprzedzającej Ragnarok, która rozpoczęła się nieokreślony czas po zabiciu Baldura przez Kratosa i Atreusa.

Źródło: https://segmentnext.com/2020/09/26/god-war-2-runes-translated-ragnarok-coming/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych