Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.09.2020 10:45
Xbox Series X preorder
3433V

Xbox Series X. Preordery konsol wyprzedane w kilkadziesiąt minut w UK, Indiach, Australii

Dzisiaj rano ruszyły zamówienia przedpremierowe na Xbox Series X i Xbox Series S. Wygląda na to, że warto się pospieszyć z zarezerwowaniem preordera.

Możemy mieć w przypadku Xbox Series X do czynienia z podobną sytuacją jak z PS5. Do dużych sklepów prawdopodobnie przypisano małe ilości nowych konsol w puli pre-orderowej.

Taki gigant jak Amazon wyprzedał swoją pulę zamówień przedpremierowych Xbox Series X w zaledwie 20 minut od ich uruchomienia. Preordery wystartowały o godzinie 8:00, a o 8:20 pojawiła się informacja, że "pre-ordery są obecnie niedostępne".

Gracze z UK zgłaszają też problemy z zalogowaniem się do kont sklepów Smyths czy Game. Osób próbujących złożyć preordery na Xbox Series X jest tyle, że witryny sklepów cały czas się zawieszają przez przeciążone serwery. Sklep Currys zgłosił rano, że zanotowano 10 tysięcy chętnych osób na złożenie preordera na Xbox Series X.

Podobne informacje napływają z indyjskiego oddziału sklepu Amazon, gdzie całą pulę Xbox Series X w pre-orderach wyprzedano w 15 minut. W Australii takie sklepy jak EB Games, HB Hi-Fi, Telstra podają, że wyczerpano już pule konsol dostępnych w preorderach. W Polsce można składać zamówienia przedpremierowe na Xbox Series X w tych sklepach.

Źródło: https://themakoreactor.com/news/xbox-series-x-india-pre-order-amazon-reliance-digital-flipkart/17232/
https://www.gamesreviews.com/xbox-series-x-categories/xbox-series-x-news/09/xbox-series-x-sells-out-in-20-minutes-on-amazon-uk/
https://www.news.com.au/technology/home-entertainment/gaming/xbox-series-x-and-s-preorders-exhausted-consoles-show-up-on-ebay/news-story/e1309f9bbc0a71ba7b125bd0c70b1c0d

Tagi: Microsoft Xbox Series X