Yakuza otrzyma film. SEGA potwierdziła produkcję z aktorami

Filmy/seriale
779V
Yakuza otrzyma film. SEGA potwierdziła produkcję z aktorami
Wojciech Gruszczyk | 24.09.2020, 18:22

Yakuza otrzyma film z prawdziwymi aktorami. SEGA nawiązała współpracę z 212 Entertainment oraz Wild Sheep Content, by wprowadzić na wielki ekran swoją wielką markę. Znamy pierwsze szczegóły produkcji.

Redakcja Variety potwierdza szczegóły nowej produkcji przygotowanej przez Segę. Znany wydawca i producent odpowiedzialny za między innymi wrzucanie na rynek serii Yakuza chce zaproponować graczom nowy film.

Erik Barmack, Roberto Grande oraz Joshua Long zajmą się produkcją historii, a właśnie trwają poszukiwania odpowiedniego scenarzysty. Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ SEGA wyraźnie jest zainteresowana opracowywaniem filmów po wielkim sukcesie „Sonic The Hedgehog”. Wyprodukowanie tej opowieści kosztowało 85 mln dolarów, a z samych biletów udało się wygenerować ponad 306 mln dolarów.

Teraz jednak SEGA stawia na bardziej japońską atmosferę, a przedstawiciele 1212 Entertainment nie ukrywają, że Yakuza idealnie nadaje się na film, ponieważ seria zdaniem producentów ma idealny „urok”. IP będzie również odpowiednim placem do stworzenia ciekawych historii ze złożonymi postaciami.

Na pierwsze informacje dotyczące obsady przyjdzie nam zaczekać pewnie do przyszłego roku, ale jak widać SEGA ma plan na rozwój wielkiego uniwersum i chce zaproponować widzom ciekawą historię.

Warto przypomnieć, że ostatnio pojawiła się seria plotek, według których SEGA ma zostać wykupiona przez Microsoft. Korporacja jednocześnie potwierdziła, że Yakuza: Like a Dragon zostanie udostępniona na premierę Xboksa Series X i Xboksa Series S.

Źródło: https://variety.com/2020/film/news/yakuza-movie-sega-video-game-1234781210/

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper