Iza Łęcka Iza Łęcka 24.09.2020 11:55
Fall Guys: Ultimate Knockout
584V

Fall Guys gigantycznym sukcesem na PC. To największa premiera od czasu debiutu Overwatch

Twórcy Fall Guys jeszcze przed premierą gry wspominali, że pragnęliby powtórzyć sukces Rocket League, ale o takiej popularności najpewniej nie mogli marzyć. Według najnowszych danych, tytuł studia Mediatonic to największa premiera na PC od czasu debiutu Overwatch.

Fall Guys to największa premiera w historii PlayStation Plus, ale możemy mieć pewność, że drogą sympatyków PlayStation równie chętnie podążają "pecetowcy". Według danych SuperData, Fall Guys: Ultimate Knockout od debiutu zarobiło 185 mln dolarów tylko na komputerach osobistych. Na tej platformie jest to największa premiera ostatnich czterech lat – porównywalny wynik na PC osiągnął ostatnio Overwatch z 2016 roku.

Pozycję stworzoną przez niezależne studio nie można bezpośrednio porównywać z gigantem branży, ale przytaczane rezultaty tylko potwierdzają, jak wielkim sukcesem jest Fall Guys. Produkcja nie oferuje rozbudowanych systemów, nie jest przeładowana dziesiątkami trybów, jednak gracze niezwykle chętnie ruszają do rywalizacji o koronę.

Warto dodać, że Fall Guys na samym Steam osiągnęło 7 mln sprzedanych egzemplarzy, a możemy przypuszczać, że to dopiero początek i fala zainteresowania będzie jeszcze przybierać na sile. Niedawno twórcy opublikowali dużą aktualizację i zapowiedzieli drugi sezon rozgrywek. Bohaterowie rozpoczną zmagania na arenach ze średniowiecznymi elementami, gdzie przywdzieją między innymi stroje smoków.

Źródło: https://gamingbolt.com/fall-guys-ultimate-knockout-pc-launch-was-the-biggest-since-2016s-overwatch-per-superdata

Tagi: Devolver Digital Fall Guys: Ultimate Knockout Mediatonic