Xbox One X zamiast Xbox Series X? Gracze kupowali złą konsolę

News
9916V
Xbox One X zamiast Xbox Series X? Gracze kupowali złą konsolę
Iza Łęcka | 23.09.2020, 10:01

Wczorajszy szał na Xboksa Series X poskutkował zaskakującymi wydarzeniami. Gracze ochoczo rozpoczęli kupowanie Xboksa One X, co nasuwa jednoznaczne skojarzenia o popełnianej pomyłce. Podobne nazwy sprzętów mogły przyczynić się do nabywania aktualnie wydanych konsol, zamiast next-genów.

Już w grudniu ubiegłego roku pojawiły się niejednoznaczne komentarze dotyczące nazwy Xbox Series X. Wielu graczy nie było pewnych, czy podobieństwo w nazewnictwie do Xboksa One X nie wywoła zamieszania. Tuż po prezentacji amerykańskiego next-gena, włodarze Microsoftu wyjaśniali 

Obecnie możemy potwierdzić, że wspomniane zamieszanie miało miejsce właśnie wczoraj. AndrewAlerts przedstawił interesujące statystyki dotyczące minionego dnia – w momencie uruchomienia zamówień przedpremierowych na Xboksa Series X, część graczy zaczęło kupować Xboksa One X. Zainteresowanie było tak duże, że urządzenie było jednym z najpopularniejszych produktów w sklepie, które zanotowało 747% wzrost popularności.

AndrewAlerts jako główny czynnik zaistniałej sytuacji wskazuje nazwę. Część klientów (przykładowo rodzice, którzy nie są graczami i chcą sprezentować swoim dzieciom konsolę) mogła dokonać błędnego wyboru. Jego zdaniem decyzja Microsoftu okazała się nieco nietrafiona, tym bardziej, że świadkami podobnej sytuacji byliśmy już wcześniej, w przypadku Nintendo Wii i Nintendo Wii U. Amerykańska korporacja niemal powtórzyła ów błąd.

Zaistniała sprawa może być kłopotliwa dla części klientów, którzy na co dzień nie brylują w nowinkach branżowych, nie znają się na grach, jednak planują zakup nowego Xboksa z „X” w nazwie. Jak już wspominaliśmy, zainteresowanie Xboksem Series X było wczoraj tak duże, urządzenie szybko wyprzedawało się w kolejnych sklepach, więc część zainteresowanych na pewno ucieszył fakt, że udało im się skutecznie zamówić sprzęt.

Xboksa Series X (tego dobrego!) możecie nadal zamówić w Polsce.

Źródło: Twitter: AndrewAlerts

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych