Xbox Series X|S z rekordowym zainteresowaniem. Microsoft dziękuje, Amerykanie narzekają

News
3058V
Xbox Series X|S z rekordowym zainteresowaniem. Microsoft dziękuje, Amerykanie narzekają
Iza Łęcka | 23.09.2020, 08:47

Microsoft potwierdził ogromne zainteresowanie Xboksem Series X i Xboksem Series S. Urządzenia amerykańskiej korporacji zostały wyprzedane w wielu krajach, a intensywny napór graczy sprawił, że strona giganta z Redmond przestała działać.

Od wczoraj w ponad 40 krajach na świecie można zamówić Xboksa Series X i Xboksa Series S. W naszym kraju urządzenia wciąż są dostępne, bowiem Xbox Polska zapewniło dużą liczbę konsol – tak, by każdy gracz mógł komfortowo zagrać na next-genowym Xboksie.

Microsoft potwierdził rekordowe zainteresowanie nowymi konsolami i podał komunikat, który może okazać się szczególnie ważny dla graczy chociażby ze Stanów Zjednoczonych – konsole jeszcze wrócą do sklepów. Już wczoraj informowaliśmy o pierwszych problemach z dostępnością Xboksa Series X, jednak właśnie w USA urządzenie cieszyło się gigantyczną popularnością.

W momencie uruchomienia zamówień przedpremierowych w Stanach Zjednoczonych, na Twitterze pojawiały się jednoznaczne, krytyczne opinie: Microsoft nie zapewnił odpowiedniej liczby konsol, a jego infrastruktura nie wytrzymała naporu graczy zainteresowanych kupnem next-gena. Strona amerykańskiego giganta padła, a w wielu innych sklepach urządzenia zostały wyprzedane już po kilku minutach.

W Sieci nie brakuje zdjęć witryn sklepowych, na których pracownicy podawali skromne liczby posiadanych konsol – niektóre punkty mogły sprzedać jedynie po 5/8 sztuk Xboksów Series X czy Xboksów Series S.

Amazon również przestał działać:

Źródło: Twitter: Xbox

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych