Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.09.2020 14:11
Sony PlayStation Konami
4641V

PlayStation powinno kupić Konami? Fani błagają Sony o reakcję na ruch Microsoftu

Microsoft wczoraj potwierdził nabycie Bethesdy i sytuacja wywołała zaskakującą reakcję. Na Twitterze pojawiły się dziesiątki wiadomości od fanów marki PlayStation, którzy proszą Sony o reakcję i kupienie Konami.

Microsoft zaskoczył wczoraj wielu graczy – korporacja potwierdziła nabycie Bethesdy ze wszystkimi studiami oraz IP. Amerykanie zwiększyli tym samym możliwości produkcyjne Xbox Game Studios, którego specjaliści pracują nad grami dla między innymi Xbox Game Pass. Teraz gigant z Redmond ma już ponad 20 zespołów deweloperskich.

Ruch Microsoftu wywołał ciekawą reakcję: w wielu krajach na Twitterze w jednym z głównych tematów pojawiło się „Konami”. Gracze mogliby sądzić, że japoński producent serii Metal Gear Solid oraz Silent Hill wrócił do gry zapowiadając nową produkcję, ale sytuacja jest zupełnie odwrotna.

To fani marki PlayStation zaczęli zasypywać Twitter prośbami skierowanymi do Sony – ich zdaniem Japończycy powinni kupić Konami oraz IP należące do tego studia. Zdaniem wielu byłaby to idealna reakcja na wczorajszą sytuację.

Sympatycy marki PlayStation wysłali dziesiątki wiadomości, w których błagają o reakcję i rozbudowanie SIE Worldwide Studios lub przynajmniej przejęcie IP należących do Konami. Nie brakuje nawet głosów, według których Sony powinno w pakiecie zgarnąć Rockstar... Czy jest to możliwe? Raczej nie, ale sytuacja jest zabawna.

Źródło: https://gamerant.com/sony-buy-konami

Tagi: Bethesda Konami Microsoft PlayStation Sony