Gry Bethesdy tylko na Xbox Series X|S i PC? Wszystko zależy od „przypadku”. Microsoft wyda 2 produkcje na PS5

Gry
4906V
Gry Bethesdy tylko na Xbox Series X|S i PC? Wszystko zależy od „przypadku”. Microsoft wyda 2 produkcje na PS5
Wojciech Gruszczyk | 21.09.2020, 17:32

Microsoft kupił Bethesdę i teraz wśród graczy pojawia się jedno pytanie – czy gry Bethesdy pojawią się na PlayStation 5? Sytuację postanowił wytłumaczyć Phil Spencer, który zapowiedział, że przynajmniej dwie produkcje zostaną wydane na sprzęt Sony.

7,5 mld dolarów będzie kosztować transakcja, dzięki której Microsoft przejmie wszystkie studia oraz IP od Bethesdy. Korporacja zyska tym samym ogrom nowych produkcji i wszystkie tytuły w dniu swoich premier trafią do Xbox Game Pass.

A co z PlayStation 5? Phil Spencer podczas rozmowy z Diną Bass potwierdził, że Microsoft nie zamierza ingerować w czasową ekskluzywność Deathloop i Ghostwire: Tokyo na PS5. Obie produkcje będą dostępne przez rok wyłącznie na jednej konsoli.

Co z kolejnymi tytułami Bethesdy?

„Przyszłe gry Bethesda będą dostępne na Xbox, PC i „innych konsolach w zależności od przypadku”.”

Microsoft jeszcze oficjalnie nie zamyka drzwi dla Sony, ale szczerze mówiąc – korporacja nie musi decydować się na pełną ekskluzywność. Klienci Microsoftu kupią dostęp do Xbox Game Pass za 40 zł, a gracze na pozostałych konsolach zapłacą za jeden tytuł 349 zł. Sprawa jest prosta, choć nie wierzę, by Microsoft dzielił się wszystkimi produkcjami z każdym zewnętrznym partnerem.

Warto dodać, że cała transakcja przejęcia Bethesdę przez Microsoft ma zostać zakończona do 30 czerwca 2021 roku, czyli prawdopodobnie już w okolicy premiery Deathloop i Ghostwire: Tokyo na PS5. Następnie studia Microsoftu będą mogły dopracować pozycje i zaoferują je nowym klientom.

Źródło: Twitter: jasonschreier

Komentarze (242)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper