Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.09.2020 17:16
Starfield
1942V

Starfield tylko na PS5 i PC? Sony próbowało wykupić czasową wyłączność

Starfield mógł zadebiutować wyłącznie na PlayStation 5 i PC. Sony próbowało zdobyć czasową wyłączność i powiększyć swoją bazę ekskluzywnych produkcji. Dzisiejsze ogłoszenie powinno pokrzyżować plany japońskiej korporacji.

Microsoft ogłosił dzisiaj przejęcie Bethesdy, ale musimy pamiętać, że Sony bardzo chętnie przeznaczało pieniądze na produkcje przygotowywane przez wewnętrzne studia tego producenta i wydawcy. Deathloop i GhostWire: Tokyo w pierwszym roku od premiery mają być dostępne wyłącznie na PS5 i PC.

Jak się jednak okazuje, Sony miało ochotę nabyć jeszcze jedną produkcję na czasową ekskluzywność – Imran Khan (były redaktor GameInformera) potwierdził chęć wykupienia czasowego dostępu na Starfield.

Japońska korporacja nie potwierdziła tego przejęcia, więc możemy przypuszczać, że Sony nie udało się zdobyć kolejnej pozycji z katalogu Bethesdy. Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ nie możemy zapomnieć, że Starfield może zadebiutować nawet za kilka lat.

Warto dodać, że to Imran Khan potwierdził plany Sony – firma zwróciła się do niemal wszystkich dużych wydawców z sowitymi ofertami. Korporacja chce przejmować pozycje na wyłączność, czasową ekskluzywność lub kupować dodatki dostępne tylko na PS5.

Źródło: Twitter: imranzomg

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Starfield