Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.09.2020 19:05
Xbox Aplikacja
2105V

Xbox z zupełnie nową aplikacją mobilną. Gracze będą sterować konsolami ze smartfona i tabletu

Microsoft ma jeszcze jedną bardzo pozytywną wiadomość. Korporacja z Redmond zdecydowała się odświeżyć aplikację mobilną i nowa propozycja pozwoli graczom swobodnie korzystać z konsoli za pomocą programu zainstalowanego na smartfonie lub tablecie.

Microsoft kilka tygodni temu przedstawił nowy system przygotowany dla Xboksa Series X|S, ale korporacja jednocześnie potwierdziła, że identyczny dashboard pojawi się na Xboksie One (już został udostępniony) oraz na urządzeniach mobilnych. I właśnie od dzisiaj gracze mogą korzystać z nowej aplikacji na smartfonach i tabletach.

Amerykańska korporacja potwierdziła, że program został stworzony od podstaw, by ułatwić wszystkim graczom kontakt z przyjaciółmi, granie w gry i zabawę w domu lub w podróży. Posiadacze Xboksów łatwo połączą się ze znajomymi, będą korzystać z funkcji Remote Play czy po prostu połączą się z chmurą, by kontynuować rozgrywkę. Wszystko ma zapewnić łatwy i szybki dostęp do konta i produkcji.

Aplikacja Xbox (Beta) pozwoli odbierać powiadomienia o party, czatach, zaproszeniach do znajomych, obserwatorach czy też po prostu sprawdzimy przygotowane wcześniej materiały i prześlemy je dalej.

Program pozwoli także na szybkie zarządzanie pozycjami, usuwanie tytułów z konsoli, instalowanie kolejnych – to wszystko wykonamy przykładowo podczas powrotu do domu. Jednocześnie możemy grać w ulubione pozycje z Xbox Game Pass Ultimate, wysyłać wiadomości do znajomych czy po prostu sprawdzać swój postęp w rozgrywce.

Microsoft potwierdził dzisiaj przejęcie Bethesdy oraz ujawnił ceny Xbox All Access.

Xbox Aplikacja 1

Xbox Aplikacja 2

Xbox Aplikacja 3

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/09/21/new-xbox-app-beta-on-mobile/

Tagi: Microsoft pc xbox xbox one Xbox Series S Xbox Series X