Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.09.2020 16:28
Fallout New Vegas 2
2909V

Fallout New Vegas 2 od Obsidian Entertainment? Teraz wszystko jest możliwe

Fani serii Fallout od dawna marzą o stworzeniu Fallout New Vegas 2 przez Obsidian Entertainment. Do wczoraj było to prawie niemożliwe do wykonania, ale dzisiejsze ogłoszenie otwiera furtkę, na którą najwidoczniej czekali twórcy The Outer Worlds.

Microsoft potwierdził dzisiaj przejęcie Bethesdy ze wszystkimi studiami oraz markami. Wśród zestawu wielu fantastycznych IP znajduje się Fallout, który od dawna chciałoby rozwijać Obsidian Entertainment.

Deweloperzy w 2010 roku zaproponowali graczom Fallout New Vegas, później oficjalnie mówili o chęci stworzenia kontynuacji, ale w 2018 roku zostali przejęci przez amerykańską korporację. Dzisiejsza sytuacja otwiera możliwość, by Obsidian ponownie rozbudowało to IP. Twórcy najwidoczniej właśnie na to czekali:

Powyższa wiadomość jeszcze oczywiście niczego nie potwierdza, ale mały komentarz studia jest teraz przesyłany dalej przez wielu fanów Fallouta, którzy od lat czekają na Fallout New Vegas 2. Microsoft może wykorzystać posiadane studio oraz nowe IP do spełnienia marzeń wielu graczy.

Jak wiadomo Obsidian Entertainment rozwija właśnie markę The Outer Worlds, która przez wielu jest uważana za „Fallout od Obsidianu”. Teraz jednak deweloperzy mogliby opracować zupełnie nową produkcję w odpowiednim uniwersum.

Źródło: Twitter: Obsidian

Tagi: Bethesda fallout Fallout New Vegas 2 Obsidian Obsidian Entertainment