Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 20.09.2020 11:30
PS5 łatwe środowisko pracy
1793V

PS5 jest bardzo przyjazne dla deweloperów. Twórcy zachwalają łatwość pracy

Bardzo ciekawa wypowiedź wybrzmiała podczas wczorajszego EGX Panel. Jeden z przedstawicieli Digital Foundry podzielił się tym, jakie opinie panują wśród twórców gier na PlayStation 5. 

Wczorajszy dzień był prawdziwym świętem dla graczy, którzy oczekują na huczną premierę PlayStation 5. Wyciekły przecież zdjęcia, które prezentują rzeczywisty wygląd konsoli, a jakby tego było mało, z software'owej perspektywy także nie brakowało informacji - poznaliśmy wagę pierwszych dwóch gier, które dostępne będą jako jedne z pierwszych na next-geny od Sony.

Teraz pojawiła się kolejna ciekawa informacja. Podczas panelu EGX, który odbywał się online, Richard Leadbetter z Digital Foundry podzielił się bardzo interesującą wiadomością. Przekazał, jakie wrażenia odnoszą osoby, które mają okazję pracować na architekturze do PlayStation 5 przy tworzeniu gier

Każdy programista, z którym rozmawiałem, a który pracuje na PS5, ewangelizował, jak łatwo jest na nim tworzyć. To zasadniczo to samo środowisko programistyczne, co przy PS4. Po prostu skalujesz się od niego, uwzględniając nowe moce, funkcje i nie tylko. Nie mogę w pełni oddać tego, jak bardzo zadowoleni są deweloperzy z tej sytuacji.

Nie jest to bynajmniej pierwszy raz, gdy twórcy chwalą nową konsolę od Sony. Nam pozostaje mieć nadzieję, że gry, które na niej zadebiutują, rzeczywiście pokażą tę łatwość w tworzeniu, a obcowanie z nimi będzie czystą przyjemnością. Jeśli sami będziecie chcieli się o tym przekonać, sprawdźcie, skąd można zamówić konsole w przedsprzedaży

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/09/devs_evangelising_the_ease_of_ps5s_development_environment

Tagi: digital foundry PlayStation 5 ps5