Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 19.09.2020 12:30
Spider-Man: Miles Morales i Demon's Souls waga
3247V

Spider-Man: Ultimate Edition i Demon's Souls z rozmiarami plików. Przygoda Pająka zajmie przynajmniej 100 GB

Z racji rosnących rozmiarów gier, fani boją się, że wszystko doprowadzi do konieczności zakupu dodatkowych nośników, aby móc trzymać więcej pobranych tytułów. Dzięki najnowszym informacjom, mamy nieco lepszy wgląd w sytuację. 

Z każdym kolejnym dniem coraz bardziej zbliżamy się do premiery następnej generacji konsol, a co za tym idzie, do premiery pierwszy gier na nią przeznaczonych. Oznacza to, że cały czas zasypywani jesteśmy kolejnymi informacjami na temat produkcji, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Co dość znaczące, chętni mogą już teraz składać zamówienia na gry w polskich sklepach

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych rzeczy związanych z next-genami jest wielkość dysków - fani boją się, że przy rosnącym rozmiarach gier, może być to zwyczajnie za mało. Wczoraj, na oficjalnej stronie PlayStation pojawiły się minimalne wagi dwóch ważnych gier: Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition oraz Demon's Souls (PS5).

W przypadku tej pierwszej zmuszeni będziemy zarezerwować przynajmniej 105 GB przestrzeni dyskowej. Mówimy o pełnej wersji, wraz z DLC i spin-offem o Miles Moralesie (ten sam będzie ważył 50 GB). Warto przypomnieć, że podstawowa edycja na PS4 ważyła 62 GB, a z trzema dodatkami 70 GB. 

Jeśli chodzi o odnowioną, pierwsza odsłonę Demon's Souls, tu trzeba będzie mieć zaoszczędzone przynajmniej 65 GB - jest to spory wzrost względem PlayStation 3 (tam gra ważyła zaledwie 10 GB), ale to nie powinno stanowić żadnego zaskoczenia. Mówimy bowiem o dwóch generacjach różnicy. 

Należy przy tym wziąć jednak pod uwagę, że są to początkowe założenia Sony. W tej samej rubryce mówiono o 90 GB potrzebnych do pobrania The Last of Us Part II, gdzie w ostateczności wymagano sporo mniej, bo 76 GB. Tu może być podobnie. 

Źródło: https://mp1st.com/news/marvels-spider-man-ultimate-edition-demons-souls-ps5-minimum-file-size-revealed

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition Sony Interactive Entertainment