Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 20.09.2020 09:30
Hogwarts Legacy i bojkot J.K. Rowing
4231V

Hogwarts Legacy. Przeciwnicy J.K. Rowling namawiają do bojkotowania gry

Anty-fani J.K. Rowling zaczęli nawoływać do bojkotu nadchodzącej gry z uniwersum Harry'ego Pottera - twórcy zareagowali i odcięli się od połączeń, ale to nie wystarczyło. 

Hogwarts Legacy to największa niespodzianka niedawnego pokazu - na PS5 Showcase zobaczyliśmy świetny zwiastun, który zapowiedział, że szykuje się genialna przygoda. Kolejne materiały, które wypłynęły do Internetu, potwierdziły tylko znakomity poziom, głównie pod kątem wizualnym. Projekt może zachwycić nas, gdy tylko odpalimy go na nowej generacji. 

Niestety i w tym przypadku nie obyło się bez kontrowersji. W ostatnich tygodniach Sieć huczała z powodu bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi autorki cyklu o Harrym Potterze, J.K. Rowling. Niestety burza przeszła także na branżę gier, a społeczność zaczęła licznie nawoływać do bojkotowania Hogwarts Legacy. Fani twierdzą, że powinno się w ten sposób pokazać sprzeciw wypowiedziom autorki. 

Nie pomógł nawet komentarz osoby związanych z grą, w której podkreślono, że nie jest to opowieść napisana przez wspomnianą kobietę. Jest ona oczywiście twórczynią całego uniwersum, ale nie brała udziału w pisaniu historii do gry

J.K. Rowling nie jest bezpośrednio zaangażowana w tworzenie gry, jednak jej niezwykły dorobek jest podstawą wszystkich projektów w Czarodziejskim Świecie. Mimo tego - to nie jest nowa historia J.K. Rowling.

Przeciwnicy zareagowali na to dość jednoznacznie - stwierdzili, że skoro coś budowane jest na jej dorobku, to nawet popieranie tego typu projektów nie powinno mieć miejsca. W dalszym ciągu postępuje więc bojkot, ponieważ "autorka na pewno otrzyma tantiemy ze sprzedaży Hogwarts Legacy.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/j-k-rowling-is-killing-trans-kids-hogwarts-legacy

Tagi: Avalanche Software / Portkey Games Hogwarts Legacy Warner Bros. Interactive Entertainment