Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 18.09.2020 20:20
PS5 UI
3624V

Interfejs PS5 ujawniony przez patent? Sony szykuje się do pokazu UI

Sony udostępniło patent, który być może pokazuje fanom PlayStation, jak będzie prezentował się interfejs w PS5, next-genie firmy.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Sony planuje kolejne wydarzenia, na których pokaże największe atuty konsoli, jak i jej podstawowe elementy. Mowa tutaj m.in. o interfejsie konsoli, z którego niektórzy będą mogli skorzystać już w połowie listopada bieżącego roku. Korporacja zarejestrowała dzisiaj nowy patent, który pokazuje, jakie kafelki mogą być dostępne w UI PS5.

Poniższy obrazek prezentuje nieznaną grę i trzy umieszczone obok niej przyciski. Jeden z nich oznacza zrestartowanie produkcji, drugi modernizowanie/przeglądanie grupy, w której się znajdujemy, a trzeci stworzenie tzw. "imprezy". Obok gry znajdują się jeszcze trzy kafelki, które, według mnie, przedstawiają za pomocą obrazków, jak pokonać dany poziom w grze. Jak sami możemy zauważyć, materiały pokazują nieznanego stwora, z którym zapewne musi walczyć Alloy z Horizon Forbidden West (w środkowym kwadracie widać kawałek loga Guerilli Games, zespołu odpowiedzialnego za IP). Kolejny krokiem jest wdrapanie się po skałach do góry, aby następnie podpalić tajemniczy element (?), otwierający być może tajemnicze drzwi.

Tam, gdzie obecnie możemy ujrzeć tło naszego profilu, znajduje się mapa gry z zaznaczonymi lokacjami. W oczy rzucają się przede wszystkim postacie, z którymi zapewne możemy wejść w interakcję.

Warto wspomnieć, że PS5 miało pierwotnie otrzymać także słabszą wersję. CEO Sony, Jim Ryan, szybko zrezygnował z pomysłu, ponieważ nie chciał wypuszczać na rynek przestarzałego sprzętu.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-ui-seemingly-teased-in-new-sony-patent/

Tagi: Interfejs ps5 sony