Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.06.2020 21:50
Bloodborne Remaster
1467V

Bloodborne Remaster na PS5 i PC rozwijany przez Polaków? Sony chce przenosić kolejne gry z PS4

Bloodborne zmierza na nową generację i ma zapewnić wyjątkowe doświadczenie. Najnowsze przecieki dotyczące gry sugerują bardzo ciekawy scenariusz: Sony miało zatrudnić Polaków do stworzenia nowej wersji, która trafi na PS5 i PC.

Już z samego rana informowaliśmy naszą społeczność o zaskakującej sytuacji: dwóch informatorów oraz były dziennikarz Game Informera wspomnieli o odświeżeniu Bloodborne. Jedna z osób informowała nawet o stworzeniu gry na dwie nowe platformy (PS5 i PC) i za produkcję miałoby odpowiadać studio, któremu możemy ufać.

Teraz informacjami postanowił podzielić się PC Gaming Inquisition: jego zdaniem nad Bloodborne Remaster pracuje polski QLOC oraz Bluepoint Games. Jak wiadomo rodzime studio specjalizuje się w przygotowywaniu portów i zadbało o między innymi odświeżony Dark Souls.

Bloodborne Remaster ma otrzymać lepsze tekstury, krótsze ekrany wczytywania i gracze mogą liczyć na rozgrywkę w przynajmniej 60 klatkach przy rozdzielczości 4K. Gra otrzyma wsparcie ultraszerokich monitorów i podobnie jak Horizon Zero Dawn: trafi na Steam. Twórcy mają wciąż rozważać zapewnienie cross-platformowej rozgrywki pomiędzy PC i konsolami PlayStation.

PC Gaming Inquisition jest również przekonany, że Sony planuje przerzucić kolejne gry z PS4 na komputery osobiste. Na jego materiale pojawia się grafika z największych IP, jednak aktualnie informator nie wspomina, jakie tytuły Japończycy chcą zapewnić na PC.

Jego zdaniem strategią Sony jest oferowanie dużych, ekskluzywnych gier na PlayStation 5 (takich jak Demon's Souls) i wrzucanie starszego katalogu na PC (jak Bloodborne), by zachęcić do next-gena kolejnych graczy.

Materiał skomentowała CaseyExplosion (to ona jako pierwsza informowała dzisiaj o wersji na PS5 i PC), która potwierdza, że to QLOC pracuje nad nowym wydaniem (wcześniej informowała o zaufanym zespole), a nawet wspomina o tym, że posiada już datę premiery, ale aktualnie nie chce jej zdradzać. Casey jest również przekonana, że Sony szykuje więcej portów.

Pamiętajcie jednak: to wciąż są wyłącznie plotki. Czekamy na ruch Sony.

Źródło: Twitter: Nibellion

Tagi: bloodborne Bloodborne Remaster Bluepoint Games QLOC