Iza Łęcka Iza Łęcka 17.09.2020 10:02
PS4 konsola Sony
3487V

PS4 będzie wspierane przez kolejne 3-4 lata. Sony nie zapomina o posiadaczach PlayStation 4

Włodarze Sony zdają sobie sprawę, że nie wszyscy posiadacze PlayStation 4 w listopadzie zakupią PlayStation 5, dlatego też aktualna jeszcze platforma będzie ciągle rozwijana. PS4 będzie wspierane przez kilka kolejnych lat.

W trakcie The Future of Gaming Sony zapowiedziało szereg produkcji dostępnych wyłącznie na PS5, tym samym mocno potwierdzając swoją strategię – na PlayStation 5 zadebiutują mocne, ekskluzywne gry, których stworzenie nie byłoby możliwe na PlayStation 4.

Dzisiaj już wiemy, że Horizon Forbidden West, Sackboy A Big Adventure i Spider-Man: Miles Morales trafią na PlayStation 4, natomiast Jim Ryan zweryfikował swoje ostatnie słowa. Szef Sony Interactive Entertainment potwierdził, że PS4 będzie jeszcze długo wspierane:

„Społeczność PS4 nadal będzie dla nas niezwykle ważna przez trzy lub cztery lata. Mamy nadzieję, że jeśli dobrze wykonamy swoją pracę, to wielu z nich przejdzie na PS5, ale dziesiątki milionów nadal będzie związanych z PS4.”

Nie wiemy dokładnie, jakie kolejne gry zapowiedziane pierwotnie tylko na PS5 trafią także na PS4, ale zaistniała sytuacja wydaje się bardzo korzystna dla właścicieli PlayStation 4, którzy nie muszą się martwić – zagrają jeszcze w wiele znakomitych produkcji. Przypomnijmy, że również PS2 było konsolą wspieraną przez kilka lat po premierze PS3.

Przedstawiciel Sony potwierdził jednocześnie, że tytuły w wersji na PS5 wykorzystają moc platformy oraz funkcje kontrolera DualSense:

"Nikt nie powinien czuć się zawiedziony. Wersje tych gier na PS5 są budowane od podstaw, aby wykorzystać zestaw funkcji PS5, a my udostępnimy aktualizacje dla użytkowników PS4, aby otrzymali wersje na PS5 za darmo. Chodzi o to, by ludzie mieli wybór. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z tej sytuacji."

Źródło: https://www.washingtonpost.com/video-games/2020/09/16/ps5-retail-units/

Tagi: playstation playstation 4 playstation 5 ps4 ps5