Iza Łęcka Iza Łęcka 16.09.2020 12:39
Call of Duty: Warzone
452V

Call of Duty: Warzone trafi na urządzenia mobilne? Activision może mieć asa w rękawie

Activision szykuje się do premiery Call of Duty: Black Ops Cold War, ale studia wydawcy mogą pracować nad jeszcze jedną odsłoną popularnej na całym świecie strzelanki. Odnaleziono ofertę pracy, która zwiastuje przejście Call of Duty: Warzone na urządzenia mobilne.

Zapowiedź Call of Duty: Black Ops Cold War potwierdziła jak wielkie znacznie dla Activision ma Call of Duty: Warzone. To bezpłatna gra przygotowała graczy na kolejną odsłonę niezwykle popularnej strzelanki.

Aktualnie IP jest rozwijane na trzech frontach – corocznie debiutują duże, płatne gry, ale równolegle deweloperzy pracują nad bezpłatnymi Call of Duty: Warzone i Call of Duty: Mobile. Ta druga może wkrótce stracić jeden z trybów.

W mobilnym Call of Duty możemy sprawdzać tryb Battle Royale, jednak w niedalekiej przyszłości wydawca prawdopodobnie zaprosi graczy na nową wersję Warzone'a. Na witrynie Activision pojawiła się oferta pracy, która bezpośrednio nawiązuje do przeniesienia wielkiej gry na urządzenia mobilne. Zadaniem dewelopera będzie „zebranie, dostosowanie i przeniesienie niezbędnych funkcji z konsolowej i komputerowej wersji Warzone'a”, by następnie zaadaptować je na urządzeniach mobilnych. Po nagłośnieniu sprawy, wakat został usunięty.

Zaproponowanie pełnoprawnego, mobilnego Call of Duty: Warzone wydaje się jak najbardziej sensowne. Analogiczną sytuację obserwujemy w przypadku Fortnite – pozycja jest dostępna na różnych platformach. Wiadomość nie została jeszcze w żaden sposób potwierdzona, więc potraktujmy ją z pewnym dystansem, ale dostrzegając rozwój urządzeń mobilnych i coraz większą rolę rozgrywki na smartfonach, decyzja może spotkać się z pozytywnym przyjęciem.

Obecnie telefon możemy wykorzystywać jako ekran, do którego komfortowo podłączymy kontroler – sprawdźcie naszą recenzję MOGA PowerA XP5-A Plus i MOGA Mobile Gaming Clip.

Call of Duty Warzone Mobile

Źródło: https://mp1st.com/news/call-of-duty-warzone-headed-to-mobile-according-to-job-posting

Tagi: Activision Call of Duty: Warzone Infinity Ward