Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.09.2020 09:04
Medieval Dynasty
1281V

Medieval Dynasty. Symulator średniowiecznej wioski na zwiastunie premierowym

Dobrze zapowiadająca się gra survivalowo-konstrukcyjna Medieval Dynasty już jutro trafi na Steam. Przed tym wydarzeniem otrzymaliśmy dwa świeże materiały wideo.

Przede wszystkim ekipa Toplitz Productions kusi nas zwiastunem premierowym wersji Wczesnego Dostępu. Medieval Dynasty już 17 września trafi w formie Early Access na Steam, dzięki czemu gracze będą mogli jeszcze przed wydaniem finalnej wersji gry zacząć budować swoją średniowieczną osadę i polować na dziką zwierzynę.

Na deser dostaliśmy kolejny filmik od Toplitz, który pokazuje pracę deweloperów nad tytułem i pewne głębsze aspekty budowy własnej społeczności w Medieval Dynasty. Jak pokazuje filmik mieszkańcy osady będą sami przybywać do założonej wioski, szukając jedzenia i schronienia. Trzeba zatem zadbać o schronienie nie tylko dla głównego bohatera, ale również dla innych NPC-ów, którzy zajmą się rolnictwem, hodowlą zwierząt, pozyskiwaniem drewna, kamieni czy zadaniami rzemieślniczymi, takimi jak wyrabianie narzędzi.

Zapowiada się to wszystko wspaniale. To inne spojrzenie na temat średniowiecza - odmienne od nastawionego na walkę Kingdom Come: Deliverance, w którym deweloperzy też postawili na realistyczne motywy. Miejmy nadzieję, że taki styl zabawy jak w Medieval Dynasty chwyci, bo z pewnością jest to coś nowego i pomysłowego na rynku.


Tagi: Medieval Dynasty średniowiecze