Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.09.2020 20:57
PS5 DualSense
3539V

PS5 bez problemów z produkcją. Sony wydało oświadczenie

Sony postanowiło jeszcze przed pokazem PS5 odpowiedzieć na najnowsze doniesienia redakcji Bloomberg. Japoński producent potwierdził, że przygotowanie PlayStation 5 przebiega bez problemów i firma nie zmieniła planów związanych z produkcją next-genowego PlayStation.

Od samego rana redakcje z całego świata informowały o problemach Sony z produkcją PS5. Według dziennikarza serwisu Bloomberg, japoński gigant napotkał na niedogodności związane z przygotowaniem SoC i korporacja miała znacząco zmniejszyć swoje prognozy dotyczące produkcji PlayStation 5.

Sony zazwyczaj nie komentuje plotek, ale w tej sytuacji szefowie firmy nie mogli zostawić tak tej sprawy i wydali oświadczenie:

„Chociaż nie udostępniamy szczegółów związanych z produkcją, informacje podane przez Bloomberga są nieprawdziwe. Nie zmieniliśmy liczb przygotowania PlayStation 5 od rozpoczęcia masowej produkcji”

Korporacja musiała zareagować, ponieważ informacje opublikowane przez Bloomberg wpłynęły na akcje japońskiej korporacji.

Sony nie podaje szczegółów, ale konkretne informacje dotyczące PlayStation 5 otrzymamy już jutro. Wpadnijcie na PPE o godzinie 22:00, by razem z naszą redakcją uczestniczyć w kolejnym pokazie PS5. To właśnie na tej imprezie powinniśmy poznać ostateczną cenę i datę premiery nowego PlayStation.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-09-15-sony-reportedly-cuts-ps5-production-by-4m-units

Tagi: PlayStation 5 ps5 Sony