Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.09.2020 14:42
ps5 sony
4477V

Cena PS5 może pozytywnie zaskoczyć? Konsola Sony może być tańsza od Xboksa Series X

Sony bardzo długo zwleka z ujawnieniem ostatecznych konkretów dotyczących PlayStation 5, ale najnowszy raport sugeruje, że japoński producent zdecydował się na dużą obniżkę ceny PS5. Masahiro Wakasugi podkreśla, że sprzęt może być tańszy od Xboksa Series X.

Już jutro będziemy świadkami ważnego wydarzenia. Sony przez 40 minut będzie opowiadać o grach zmierzających na PlayStation 5 i podczas konferencji nie może zabraknąć szczegółów dotyczących ceny oraz daty premiery PS5.

Japoński producent zwleka z ujawnieniem szczegółów, co jest podobno powiązane z informacjami ujawnionymi przez Microsoft – redakcja Gamereactor jest przekonana, że w pierwotnej wizji PS5 miało być droższe od Xboksa Series X, więc Sony zdecydowało się na obniżkę ceny.

Teraz do głosu doszedł Masahiro Wakasugi z Bloomberg Intelligence i analityk jest pewien, że PlayStation 5 w droższej wersji (z czytnikiem płyt) powinien kosztować 449 dolarów, a jego tańszą wersję kupimy za mniej niż 400 dolarów. W tej sytuacji Xbox Series X byłby o 50 dolarów droższy od PlayStation 5, ale oczywiście Xbox Series S nadal będzie najtańszym next-genem.

Jest to wyłącznie analiza, ale trzeba przyznać, że taki ruch mógłby pomóc Sony. Firma na pewno zadbała o kilka ciekawych gier na premierę, a niższa cena może skłonić kolejnych graczy, by przynajmniej na początku generacji sięgnąć po PlayStation 5.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że według najnowszych informacji redakcji Bloomberg, Sony natrafiło na problemy przy produkcji PlayStation 5 i firma wyprodukuje o 4 mln mniej urządzeń do końca aktualnego roku finansowego.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/09/ps5_price_may_dip_below_usd400_analyst_speculates

Tagi: cena ps5 PlayStation 5 ps5 Sony