Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2020 04:08
PS5 PlayStation 5
26701V

Ceny PS5 ujawnione przez ruch Microsoftu? Sony miało zmienić decyzję z powodu Xboksa Series X

Sony wciąż nie podało szczegółów PS5, ale najnowsze informacje są bardzo interesujące. Japończycy planowali sprzedawać PlayStation 5 w wyższej cenie, ale ze względu na ruch Microsoftu zostali zmuszeni do obniżenia ceny nowej generacji.

Od początku tygodnia jesteśmy bombardowani kolejnymi szczegółami dotyczącymi konsol nowej generacji od Microsoftu. Sony wciąż czeka z ogłoszeniem swoich decyzji, jednak wiele na to wskazuje, że firma postanowiła zmienić plany z powodu informacji przedstawionych przez amerykańską korporację.

Ceny PS5 ujawnione przez ruch Microsoftu?

Dziennikarze brytyjskiego Gamereactor otrzymali wiadomość od „wielu źródeł”, według których Sony zdecydowało się obniżyć cenę PS5 z powodu agresywnego ruchu Microsoftu i przedstawieniu niższych niż zakładano cen Xboksa Series X i Xboksa Series S.

Według dziennikarzy, tak prezentują się ceny PS5:

  • PS5 Digital Edition – 399 dolarów
  • PS5 – 499 dolarów

„Od momentu napisania naszego oryginalnego raportu słyszeliśmy, że Sony rozważa wycenę bezdyskowego PS5 na 399 dolarów, a wersja Premium PlayStation będzie odpowiadać cenie Xboksa Series X czyli 499 dolarów.”

Nie możemy mieć pewności, że właśnie tak będą wyglądać ceny PlayStation 5 i PlayStation 5 Digital Edition, ale możemy mieć pewność jednego – Sony na pewno dostrzegło ruchy Microsoftu.

Warto przypomnieć, że wcześniej informowaliśmy o sporej ciekawostce – część graczy wierzy, że to uchwyt do PS5 zdradził datę premiery konsoli Sony.

Źródło: https://www.gamereactor.eu/source-playstation-5-to-adjust-plans-in-response-xbox-series-x-pricing/

Tagi: cena ps5 PlayStation 5 playstation 5 cena ps5 ps5 cena sony