Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.09.2020 14:07
Immortals Fenyx Rising
848V

Gods & Monsters musiało zmienić nazwę przez Monster Energy. Ubisoft nie przyznaje się do powodu

Na ostatnim Ubisoft Forward poznaliśmy ostateczną nazwę Gods & Monsters. Tytuł będzie dostępny na rynku jako Immortals Fenyx Rising, ale Ubisoft nie przyznaje się do powodu dokonania zmiany nazwy. Informacje zostały jednak przedstawione przez dokumenty amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych.

Ubisoft Forward przyniósł kilka ciekawych zapowiedzi, a jedną z najważniejszych była prezentacja Immortals Fenyx Rising. Ubisoft pokazał produkcję (sprawdźcie gameplay i przeczytajcie wrażenia), a dodatkowo potwierdził zmianę nazwy gry.

Twórcy kilkukrotnie zaprzeczyli informacji, według której Gods & Monsters musiało zmienić nazwę z powodu problemów ze znakiem towarowym, ale wszystkie szczegóły ujawniła dokumentacja amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych.

Ubisoft twierdził, że pozycja przeszła wielką metamorfozę i zdecydowano się na tytuł Immortals Fenyx Rising, by lepiej przedstawić produkcję – decyzja była podobno podjęta „całkowicie z powodu wizji gry. Okazuje się, że już w kwietniu firma odpowiedzialna za napoje energetyczne Monster Energy zgłosiła sprzeciw wobec znaku towarowego Gods & Monsters. Według dokumentów, gra mogłaby zaszkodzić działalności korporacji, ponieważ Monster Energy jest również widoczny w naszej branży – sponsoruje drużyny e-sportowe czy też pojawia się na wydarzeniach.

Już w czerwcu Ubisoft informował o tytule jako „gra znana wcześniej jako Gods & Monsters”, ale nie potwierdził, dlaczego zdecydowano się na taki krok.

Richard Hoeg z Hoeg Law’s uważa, że Ubisoft mógłby wygrać sprawę sądową z Monster Energy, ale byłoby to zbyt czasochłonne i kosztowałoby korporację za dużo. Ubisoft jest notowany na giełdzie, więc nie chce brnąć w kosztowne spory sądowe, gdy nie jest pewny zwycięstwa. Starcie z firmą odpowiedzialną za energetyk mogłoby również wpłynąć na marketing oraz samą premierę. Ubisoft wybrał łatwiejszą drogę.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ubisoft-changed-gods-monsters-name-after-a-trademark-challenge-from-monster-energy/

Tagi: Immortals Fenyx Rising Ubisoft