Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.09.2020 18:48
ps5 sony
5076V

PS5 nie może się spóźnić. Sony postawiło na transport lotniczy, by gracze mogli otrzymać PlayStation 5

Sony chce mieć pewność, że nic nie opóźni premiery PS5. Firma wynajęła flotę samolotów, by za ich pomocą przetransportować gotowe modele PlayStation 5 do magazynów, z których urządzenia następnie trafią do sklepów. Japończycy zdecydowali się na szybszą, ale znacznie droższą formę transportu.

Jeszcze kilka miesięcy temu nie mogliśmy mieć pewności, czy konsole nowej generacji trafią na rynek w 2020 roku. Szefowie Sony i Microsoftu w pewnym momencie potwierdzili, że przygotowanie urządzeń nie jest problemem, ale ze względu na trwającą pandemię oraz liczne ograniczenia, przetransportowanie konsol z chińskich fabryk może okazać się trudne.

Sony najwidoczniej chce mieć pewność, że PS5 trafi na rynek w odpowiednim momencie i firma zdecydowała się na transport lotniczy i już w październiku pierwsze maszyny z PlayStation 5 wyruszą z Chin.

Daniel Ahmad otrzymał informację od szefa Delta Air Cargo, który najwidoczniej zajmuje się współpracą z Sony. Starszy analityk Niko Partners nie jest jedynie pewien, czy japoński producent wynajął 60 samolotów czy też zamówił 60 lotów. Wygląda jednak na to, że wszystkie maszyny będą przeładowane urządzeniami.

Sony chce w ten sposób zaspokoić wysokie zainteresowanie PS5 i jednocześnie dostarczyć na rynek odpowiednią liczbę sztuk konsoli nowej generacji. Jak podkreślił Ahmad – transport lotniczy jest szybszy niż morski, ale droższy.

Sprawdźcie również nową reklamę PS5 i poznajcie najnowsze doniesienia dotyczące cen nowych konsol Sony.

Źródło: Twitter: ZhugeEX

Tagi: PlayStation PlayStation 5 PS5 Sony