Iza Łęcka Iza Łęcka 14.09.2020 07:35
ps5 konsola
9001V

Cena PS5 wyciekła w Hiszpanii? Jeden z największych detalistów dodał do bazy 2 nowe konsole

Po miesiącach wyczekiwań, Sony powinno już w tym tygodniu przedstawić ceny PS5. Japończycy zaprosili graczy na nowe wydarzenie, tymczasem w Sieci pojawiły się ceny dwóch nowych konsol. Konkretne informacje znalazły się w bazie danych El Corte Inglés.

El Corte Inglés jest prezentowany przez gamingowe media jako „jeden z największych, hiszpańskich detalistów” i to właśnie w bazie danych owej sieci pojawiły się dwie nowe konsole – urządzenia otrzymały kodowe nazwy „AUREA” i „ENIGMA”.

Firma oficjalnie jeszcze nie dodała do swojego katalogu PlayStation 5 i PlayStation 5 Digital Edition, ale możemy podejrzewać, że to właśnie te urządzenia zostały wrzucone do bazy danych. Zgodnie z zamieszczonym zdjęciem – konsole mają kosztować kolejno 499,90 i 399,90 euro.

Już w zeszłym tygodniu pojawiły się plotki, według których Sony zareagowało na wiadomości z obozu Microsoftu i zostało zmuszone do obniżenia cen PS5. Nie możemy mieć pewności, że są to ostateczne informacje, ale już wcześniej pojawiły się doniesienia, w których wspominano o niespełna 500 i 400 euro za next-genowe PlayStation.

Potwierdzenie owych nowinek powinniśmy otrzymać w najbliższą środę. Wtedy to odbędzie się kolejna konferencja Sony, na której według oficjalnych informacji zobaczymy gry zmierzające na PS5, ale trudno sobie wyobrazić, by japoński producent nie pokusił się o przedstawienie ostatnich szczegółów dotyczących ceny i daty premiery PlayStation 5.

Źródło: Twitter: AllGamesDelta_

Tagi: PlayStation PlayStation 5 ps5 Sony