Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.09.2020 11:03
Oculus Quest 2
2067V

Oculus Quest 2 oficjalnie! Nowa platforma VR w pierwszych reklamach

Facebook szykuje się do wprowadzenia na rynek nowych gogli wirtualnej rzeczywistości w postaci Oculus Quest 2. Sprzęt nie będzie wymagał do działania podłączenia do PC czy konsoli.

Tydzień temu okazało się, że w oficjalnych punktach sprzedaży brakuje Oculus Quest na stanie. Wyglądało to tak, jakby Facebook torował w ten sposób torować drogę dla następcy tych gogli VR. Wiemy już dokładnie, o co chodzi. Facebook zdradził na swojej oficjalnej stronie (bez specjalnych fanfar), że na rynek trafią nowe gogle VR, czyli Oculus Quest 2.

Czy "wyciek" wydarzył się przez przypadek, czy to część planu Facebooka, trudno powiedzieć. W każdym razie materiały wideo przestawiające Oculus Quest 2 są cały czas dostępne na oficjalnej stronie firmy. Jeśli nie chcecie na nią wchodzić, możecie też znaleźć filmiki demonstrujące możliwości Oculus Quest 2 poniżej, w materiale na YouTube.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne, to Oculus Quest 2 działa w oparciu o układ Qualcomm Snapdragon XR2 i 6 GB pamięci RAM. Facebook obiecuje rozdzielczość "prawie 2K na każde oko". Oczywiście bez konieczności posiadania konsoli czy PC (wystarczy smartfon z zainstalowaną apką Oculus).  Sprzęt ma być przy tym lżejszy od pierwszego Oculus Questa i zapewniać do 256 GB przestrzeni na dane.

Nie ujawniono jeszcze ceny urządzenia. Zapewne kwota zostanie zdradzona podczas Facebook Connect, które zaplanowano na 16 września 2020 r.


Źródło: https://www.facebookblueprint.com/student/catalog/list?category_ids=6112-meet-quest-2

Tagi: Facebook oculus Oculus Quest 2