Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 13.09.2020 18:45
Wiedźmin pożegnanie białego wilka
10727V

Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka - data premiery. Wyczekiwane rozszerzenie od fanów zadebiutuje w tym roku!

Twórcy Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka ujawnili nareszcie datę premiery fanowskiego epilogu! Zagramy w nadchodzącym miesiącu.

Można śmiało wykrzyknąć: "mamy to!". Nareszcie ekipa odpowiadająca za dodatek zatytułowany Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka postanowiła udostępnić nowy zwiastun, w którym, oprócz kilku zjawiskowych i emocjonalnych scen, podała datę premiery ogromnej modyfikacji.

Darmowe, nieoficjalne rozszerzenie zadebiutuje 26 października na komputerach osobistych. Do jego uruchomienia będzie potrzebna oficjalna kopia gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Autorzy w tymże dniu udostępnią swoim odbiorcom fanowski epilog, który zakończy historię Geralta z przytupem. Do Kaer Morhen, siedziby wiedźminów wywodzących się ze szkoły Wilka, trafią nie tylko główni bohaterzy serii CD Projekt RED (przykładowo: Yennefer, Triss, Jaskier, Ciri), ale także postacie, które często pojawiały się w książkach Andrzeja Sapkowskiego, a nie zostały wykorzystane przez polskich deweloperów w grach wideo.

Uprzedzając pytania, dlaczego do zapoznania się z "Pożegnaniem Białego Wilka" trzeba posiadać drugiego Wiedźmina, odpowiadam, iż CD Projekt RED nie udostępnił nikomu specjalnych narzędzi dla najnowszej części marki, które pozwalałyby modderom tworzenie swoich własnych modyfikacji. Twórcy więc musieli manualnie zaprojektować większość postaci od zera, a co więcej, tyczy się to także samego Kaer Morhen i otaczających zamek terenów, bowiem budowla nie pojawia się w drugim "Wieśku".

Warto wspomnieć, że ogromna modyfikacja nie będzie posiadała jakiegokolwiek dubbingu.

Źródło: Facebook.com

Tagi: PBWwitcher Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka