PlayStation jest już na Zachodzie od 25 lat. Sony wykorzysta okazję do zapowiedzi PS5?

News
1739V
PlayStation jest już na Zachodzie od 25 lat. Sony wykorzysta okazję do zapowiedzi PS5?
Wojciech Gruszczyk | 09.09.2020, 13:44

9 września 1995 roku odbyła się premiera PlayStation na amerykańskim rynku. Jeszcze w tym samym miesiącu urządzenie trafiło do Europy i rozpoczęły się piękne czasy dla Sony oraz graczy. Dzisiaj jesteśmy świadkami wyjątkowego dnia, więc to dobry moment na trochę wspominek.

PlayStation tak naprawdę zadebiutowało 3 grudnia 1994 roku, ale w tym dniu z urządzeniem mogli zapoznać się wyłącznie Japończycy. Sony w jeden dzień sprzedało 100 000 sztuk konsoli i rozpoczęło budowanie swojej wielkiej marki.

Na Zachodzie premiera odbyła się później, ale sprzęt cieszył się gigantycznym zainteresowaniem. Po zaledwie kilku miesiącach (do świąt Bożego Narodzenia) – PlayStation osiągnęło w Stanach Zjednoczonych blisko milion sprzedanych egzemplarzy. W Europie do listopada wysłano do sklepów ponad 600 tysięcy egzemplarzy PlayStation.

To właśnie na pierwszym PlayStation zagraliśmy w takie produkcje jak Gran Turismo, Tomb Raider, Metal Gear Solid i Final Fantasy VII... A Sony może po latach mówić o wielkim sukcesie – w końcu korporacja sprzedała ponad 100 mln sztuk PlayStation.

Sony już w ubiegłym roku świętowało 25-lecie marki, ale trzeba jednocześnie przyznać – czy istnieje lepszy moment na ujawnienie ostatecznych szczegółów o PlayStation 5? Już wczoraj pojawiły się przecieki, według których Sony szykuje się na pokaz, ale wciąż brakuje nam informacji od Japończyków. Preordery mają ruszyć już w tym tygodniu.

To jak wspominacie pierwsze PlayStation?

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/playstation-celebrates-its-25th-birthday-today-in-the-west/

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper