Nintendo Switch Pro coraz bliżej. Nintendo prosi deweloperów o wsparcie rozdzielczości 4K

Gry (plotka)
4543V
Nintendo Switch Pro coraz bliżej. Nintendo prosi deweloperów o wsparcie rozdzielczości 4K
Iza Łęcka | 09.09.2020, 08:12

BigN może szykować się do ujawnienia nowego Nintendo Switcha. Sprzęt ze wsparciem 4K mozolnie nadciąga, a pierwsi deweloperzy third-party rozpoczęli dostosowywanie gier do wyższej rozdzielczości na sprzęcie Nintendo.

W ciągu ostatnich dni Nintendo mocno zaskakuje. Po przedstawieniu zestawu gier Mario oraz prequela The Legend of Zelda: Breath of The Wild, kolejnym krokiem Japończyków może być zaprezentowanie nowego Nintendo Switcha.

Dalsza część tekstu pod wideo

Redakcja Bloomberga otrzymała informacje o kolejnych działaniach Nintendo. Na początku sierpnia zwiększone zostało zamówienie na Nintendo Switcha do 25 mln sztuk, tymczasem nawet ta okazała liczba okazuje się niewystarczająca w związku ze zwiększonym popytem. Fabryki mają rozpocząć pracę na 120%, by do końca roku finansowego można było zagwarantować graczom 30 mln sztuk konsoli.

To jednak tylko część informacji, bowiem dziennikarze potwierdzają plan japońskiego giganta – firma przygotowuje się do unowocześnienia Nintendo Switcha, który ma zadebiutować na rynku w 2021 roku. Bloomberg News otrzymało wiadomość od deweloperów third-party, którzy zostali poproszeni przez Nintendo o przygotowanie swoich gier w 4K:

„Kilku zewnętrznych producentów gier, proszących o anonimowość, stwierdziło, że Nintendo poprosiło ich o przygotowanie swoich gier w 4K, sugerując, że podwyższenie rozdzielczości nadciąga.”

Już jakiś czas temu pojawiły się plotki, według których Nintendo planowało zapewnić zarówno Nintendo Switch Lite, jak i Nintendo Switch Pro. Pierwsza wymieniona konsola już trafiła na rynek, tymczasem ciągle czekamy na mocniejszy model.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-09-09/nintendo-said-to-boost-switch-production-by-another-20

Komentarze (112)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper