Minecraft VR pierwszą niespodzianką Sony. Gra zadebiutuje jeszcze we wrześniu

News
1381V
Minecraft VR pierwszą niespodzianką Sony. Gra zadebiutuje jeszcze we wrześniu
Wojciech Gruszczyk | 07.09.2020, 16:32

Sony zapowiedziało tydzień ważnych informacji dotyczących PlayStation VR i na początku potwierdzono pełne wsparcie wirtualnej rzeczywistości do Minecrafta. Gracze jeszcze we wrześniu zapoznają się z grą w nowym wymiarze.

W tym tygodniu prawdopodobnie nie otrzymamy ważnych informacji o PlayStation 5, ale zamiast tego Sony chce zachęcać graczy do PlayStation VR. Pierwszym ogłoszeniem przygotowanym przez korporację jest Minecraft VR.

Na blogu Sony wypowiedział się Roger Carpenter z Mojang Studios, który potwierdził rozwijanie specjalnego trybu – nowa zawartość pozwoli posiadaczom PlayStation VR i PlayStation 4 przemierzać świat w goglach VR. Aktualizacja zostanie udostępniona za darmo.

Twórcy podkreślają, że jest to pełnoprawny produkt, ponieważ tutaj nic nie zostało wycięte i gracze otrzymają dostęp do wszystkich standardowych funkcji, które możemy teraz sprawdzać na PlayStation VR czy też innych platformach.

Minecraft VR zostanie udostępniony jeszcze w tym miesiącu, ale na ostateczne szczegóły dotyczące premiery nowości musimy zaczekać. Deweloperzy jednak podkreślają, że każdy zainteresowany będzie mógł cieszyć się tytułem w standardowych trybach.

W zeszłym miesiącu informowaliśmy o Minecraft x Jurassic World, więc jak widać pozycja jest wciąż rozwijana.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/09/07/minecraft-adds-ps-vr-support-this-month/

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych