Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 06.09.2020 10:15
wiedźmin 3
3907V

Wiedźmin 3 na PS5 i Xbox Series X. Nad portem pracują najwięksi specjaliści w dziedzinie

Adam Kiciński zdradził, kto zajmuje się portem Wiedźmina 3 na konsole następnej generacji. 

W piątek został zapowiedziany port bestsellerowego Wiedźmina 3 na konsole następnej generacji. Mowa tutaj o Wiedźmin 3: Dziki Gon Complete Edition, w której skład wchodzą wszystkie pomniejsze, jak i te większe rozszerzenia. Oprócz tego deweloperzy zmodyfikują oczywiście grę pod względem wizualnym oraz technicznym, zostanie dodany m.in. ray tracing.

Początkowo mogło wydawać się, że to CD Projekt RED będzie zajmował się portem. Polacy oznajmili, że jednak tak nie będzie, bowiem zlecili prace nad next-genową historią Geralta zewnętrznemu studiu, z którym już pracowali - mowa tutaj o Saber Interactive, zespole mającym na swoim koncie konwersję Wiedźmina 3 na hybrydowe konsole Nintendo Switch. Adam Kiciński, prezes CD Projektu, powiedział:

Jeśli chodzi o next-genową wersję Wiedźmina 3, ten projekt jest rozwijany „na zewnątrz”, z naszym sprawdzonym partnerem, który dostarczył wersję 4K The Witcher 3 i The Witcher 3 dla Nintendo Switch, więc znają już naszą technologię bardzo dobrze. Poprosiliśmy ich o przygotowanie portu następnej generacji i, jak powiedziałem podczas prezentacji, oczekujemy pełnego doświadczenia płynącego z następnej generacji, z doskonałymi funkcjami. 

Adam Kiciński zaznaczył, że nad next-genową wersją Cyberpunk 2077, który jest na ostatniej prostej do premiery, nie będą pracowały zewnętrze studia, a jedynie CD Projekt RED. Jest ona planowana dopiero na przyszły rok.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/74981/saber-interactive-is-developing-witcher-3s-ps5-xbox-series-port/index.html

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon