Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 05.09.2020 18:45
Fortnite
4360V

Fortnite na iOS. Epic Games jest w tarapatach i chce, aby Apple przywróciło grę do mobilnego sklepu

W ostatnich dniach aktywność graczy Fortnite'a na urządzeniach mobilnych spadła o ponad 60%. Epic Games zaczyna reagować i zwraca się do Sądu ws. poczynań Apple.

Apple w połowie sierpnia odcięło Epic Games od narzędzi, dzięki którym mogli rozwijać (na platformie iOS) swój hit, jakim jest Fortnite, aby parę dni później całkowicie zablokować rozwój gry. Sprawy zaszły zdecydowanie za daleko, bowiem gra Epic Games zaczyna tracić na popularności, a sama firma uważa, że została źle potraktowana przez Amerykanów, twórców telefon marki IPhone, co sugeruje ich oficjalne stanowisko, które brzmi następująco:

Dziś zwróciliśmy się do Sądu z prośbą o zaprzestanie działań odwetowych firmy Apple przeciwko firmie Epic za odwagę zakwestionowania jej bezprawnych ograniczeń w trakcie trwania naszej sprawy antymonopolowej. Jest to niezbędny krok w kierunku uwolnienia konsumentów i programistów od kosztownej, antykonkurencyjnej kontroli ze strony Apple.

W zgłoszeniu Epic Games zaznaczyło, że jeśli Sąd nie przychyli się do ich prośby, firma poniesie nieodwracalną szkodę. Według danych, we Fortnite'a na iOSie grało ponad 116 milionów użytkowników, a trzeba wziąć pod uwagę, że ogólna liczba zarejestrowanych kont w popularnej, battle royalowej produkcji wynosi około 350 milionów. Oznacza to, że niespełna jedna trzecia graczy rzeczonej pozycji to osoby bawiące się w nią na urządzeniach z logiem nadgryzionego jabłka.

Deweloperzy dodają, że są pewni, że nie odzyskają już osób, które, około pół miesiąca temu, zostały zmuszone zrezygnować z zabawy w Fortnite'a na iOSie. Padają nawet słowa, że mobilna społeczność została rozdarta przez Apple, bowiem na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni, liczba codziennych aktywnych graczy z tejże platformy spadła o ponad 60%.

Jestem pewny, że ta sprawa będzie ciągnęła się jeszcze bardzo długo. Dokładnie 25 sierpnia padły pierwsze decyzje ws. tegoż tematu, więc jeśli jesteście ciekawi „tymczasowych wyroków”, odsyłam Was pod ten link.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-09-05-epic-calls-on-court-to-stop-apples-retaliation-against-the-fortnite-maker

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software