Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 05.09.2020 19:45
returnal
1135V

Returnal, świetnie zapowiadający się „ex” na PS5, z premierą w 2021 roku

Jeden z graczy odnalazł ciekawą informację, która sugeruje, iż Returnal, czyli ekskluzywna pozycja na PS5, zadebiutuje na rynku w przyszłym roku.

Returnal zostało zapowiedziane podczas imprezy Sony, The Future of Gaming. Od tego momentu dowiedzieliśmy się jedynie, iż będzie to ekskluzywna gra akcji z elementami roguelike'a na konsole PlayStation 5, a odpowiadać za nią będą fińscy deweloperzy ze studia Housemarque, którzy na swoim koncie nie mają jeszcze żadnego tzw. „killera”.

Timur222, użytkownik Twittera, odnalazł jakimś cudem profil Laury Glibert, deweloperki, która od przez prawie 2 lata pracowała w Sony. Zajmowała się interfejsem w Detroit: Become Human oraz w Returnal, a co ciekawe, zaznaczyła w swoim wpisie na Linkedin, iż nowy projekt Housemarque ma pojawić się na rynku w 2021 roku.

Korzystając z okazji, poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun rzeczonej pozycji. Nie brakuje w nim klimatu i urywek gameplayu pokazujących, z czym zmierzymy się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/09/ps5_exclusive_returnal_looks_to_be_targeting_a_2021_release_date

Tagi: Housemarque Returnal Sony Interactive Entertainment