Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.09.2020 20:03
Bohaterowie Gotham Knights
777V

Gotham Knights możemy ukończyć jedną postacią. Twórcy zapowiadają żyjące miasto

Twórcy z Montrealu zdradzają kolejne informacje o Gotham Knights. Młoda marka zaprezentuje graczom czterech bohaterów, ale bez najmniejszego problemu przejdziemy grę wyłącznie jedną postacią. Poznajcie świeże konkrety o pozycji Warner Bros. Montreal.

Warner Bros. Montreal jeszcze kilka lat temu zajmowało się stworzeniem gry w uniwersum Batmana, ale w ostateczności deweloperzy zapowiedzieli Gotham Knights. Tytuł nie jest powiązany z uniwersum Arkham i zaprezentuje świat, w którym Batman nie żyje i prosi swoich „Rycerzy” o obronę Gotham.

Gracze otrzymają szansę wcielenia się w Red Hooda, Batgirl, Nightwinga oraz Robina, jednak zmiana bohaterów będzie opcjonalna. Każda postać otrzyma inny styl walki, unikalne zdolności, będzie posiadać własne drzewko umiejętności oraz zdobywać samodzielnie XP, ale tylko od gracza zależy, w jaki sposób pozna przygotowaną historię.

Twórcy podkreślają, że zdobyty sprzęt zaoferuje nam różne możliwości w eliminowaniu przeciwników, a także wpłynie na wygląd postaci. Gracze jednak mają otrzymać cztery zróżnicowane możliwości wykonania każdego zadania – Red Hood podchodzi do walki bardzo otwarcie, chętnie korzysta z broni, Nightwing jest akrobatą i wykonuje podczas akcji zróżnicowane combosy, Robin z przyjemnością ubija przeciwników będąc w cieniu, a Batgirl ma korzystać z możliwości hakowania.

W Gotham Knights gracze trafią do „żywego Gotham” składającego się z pięciu bardzo różnych dzielnic. Autorzy korzystali z różnych inspiracji (komiksy, filmy, seriale), by nadać lokacjom unikalny charakter i wyróżnić je od pozostałych. Co ciekawe, w grze będziemy podróżować obok zwykłych obywateli, którzy mają swój cykl dnia i w zależności od niego – w tytule mogą dziać się różne wydarzenia.

Głównymi przeciwnikami w nowym tytule będą The Court of Owls, którzy są bardzo związani z Gotham i z tego powodu twórcy musieli patrzeć na miasto w nowy sposób – tak by zaprezentować jego historię. W tytule pojawi się oczywiście także inni złoczyńcy, którzy jednak nie będą zamknięci w bańkach, a po prostu natrafimy na nich w samym mieście. Zadaniem graczy będzie ochrona Gotham i ten element jest podstawą produkcji.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/09/04/building-a-world-without-batman-a-first-look-at-gotham-knights/

Tagi: Gotham Knights Warner Bros. Games Montreal Warner Bros. Interactive Entertainment