Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.08.2020 02:12
Batman: Gotham Knights oficjalnie
7649V

Gotham Knights oficjalnie. Zwiastun i gameplay pokazują nową grę Warner Bros. Montreal

Warner Bros. Montreal właśnie zaprezentowało nową grę z uniwersum Batmana. Twórcy od lat rozwijają produkcję i dzisiaj otrzymaliśmy szansę spojrzeć na pierwszy materiał z gry. Poznaliśmy także wstępne informacje o tytule.

Na DC FanDome zobaczymy dwie gry i na dobry początek zaprezentowano Batman: Gotham Knights. Na pozycję czekamy od ponad roku – wtedy to deweloperzy z Montrealu rozpoczęli publikowanie pierwszych teaserów zapowiadających nową przygodę z uniwersum Obrońcy Gotham. Długo czekaliśmy na pokaz, ale w końcu możemy spojrzeć na produkcję.

Potwierdziły się plotki. Gracze otrzymają możliwość wcielenia się w czwórkę bohaterów (Red Hood, Batgirl, Nightwing, Robin), ale na liście postaci nie pojawi się Batman. W trakcie rozgrywki przykładowo Robin będzie bez problemu współpracował z Batgirl, a każdy z zaprezentowanych postaci posiada swoje unikalne umiejętności oraz ataki. Podczas wykonywania misji będziemy wykorzystywać zróżnicowane zdolności, by pokonać przeciwników. Głównymi antagonistami gry będą członkowie grupy Court of Owls, ale to akurat nie jest specjalne zaskoczenie, ponieważ deweloperzy od kilkunastu miesięcy przygotowywali graczy na spotkanie z tymi oponentami.

"Nie próbujesz zostać nowym Batmanem, stajesz się swoim własnym superbohaterem." – tymi słowami grę zapowiedziała starsza producentka Fleur *flaoua* Marty

Trzeba przyznać, że Warner Bros. Montreal w ciekawy sposób rozwija uniwersum Batmana. Bruce Wayne nie żyje, dlatego teraz otrzymamy szansę wcielenia się w nowe postacie. Pytanie pozostaje jedno – czy „Rycerze Gotham” udźwigną ciężar odpowiedzialności?

Pracami nad Gotham Knights przewodzi Patrick Redding – dyrektor kreatywny, który wcześniej pracował jako reżyser nad serią Splinter Cell (Cfonviction i Blacklist). Trzeba przyznać, że deweloper zdobył cenne doświadczenie, by zapewnić kawał dobrej rozgrywki. Gra zaoferuje rozgrywkę dla pojedynczego gracza, ale bez problemu zaprosimy do gry znajomego.

Tytuł zaoferuje kooperację (maksymalnie dwie osoby), a bohaterowie będą zdobywać punkty doświadczenia. Twórcy chcą rozwijać produkcję aktualizacjami i zapowiedzieli „żywe miasto”, więc zapewne otrzymamy aktualizacje z nowymi misjami.

Gotham Knights zadebiutuje w 2021 roku i zmierza na dwie generacje (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X) oraz na komputery osobiste.

Tagi: Batman Batman Gotham Knights dc fandom warner bros. montreal