Śniegu już nigdy nie będzie na pełnym zwiastunie. Polski film zawalczy o Oscara

Filmy i seriale
718V
Śniegu już nigdy nie będzie na pełnym zwiastunie. Polski film zawalczy o Oscara
Iza Łęcka | 04.09.2020, 10:57

Pełny zwiastun „Śniegu już nigdy nie będzie” zapowiada fabułę nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Obraz dwójki utalentowanych artystów został wytypowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej do walki o Oscara.

93. ceremonia wręczenia Nagród Akademii Filmowej odbędzie się dopiero 25 kwietnia, tymczasem gremium Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej już przygotowuje się do wydarzenia. To właśnie "Śniegu już nigdy nie będzie" zostało wytypowane w kategorii „Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Międzynarodowego” do rywalizacji o najcenniejszą nagrodę w branży filmowej.

Kilka dni temu mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy teaser historii, którego pełny zwiastun zadebiutował dzisiaj. W roli głównego bohatera zobaczymy Aleca Utgoffa, czyli aktora znanego między innymi ze „Stranger Things”. Urodzony na Ukrainie artysta tym razem wcieli się w Zenię, czyli masażystę pracującego dla bogaczy. Jak się jednak okazuje, młody obcokrajowiec pracujący dla różnych klientów może posiadać uzdrawiające moce, które nie tylko mają wpływ na jego odbiór przez społeczność, ale i dają mu dostęp do ich wszelkich obaw, problemów czy bolączek.

Zwiastun „Śniegu już nigdy nie będzie” bardzo intryguje, ale jeżeli oglądaliście którykolwiek z obrazów Magdaleny Szumowskiej nie powinniście czuć się zaskoczeni. W filmach reżyserki nie brakuje prezentacji ponadczasowych wartości oraz problemów współczesnego społeczeństwa – a owe zagadnienia poruszy również najnowsza produkcja. Film będzie miał swoją premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji (6 września).

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/venice-never-gonna-snow-again-exclusive-trailer

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych