Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.08.2020 15:07
Śniegu już nigdy nie będzie
831V

„Śniegu już nigdy nie będzie” zawalczy o Oscara. Film będzie reprezentował Polskę

Film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta został wytypowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej do walki o Oscara. „Śniegu już nigdy nie będzie” zmierzy się z innymi kandydatami w kategorii „Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy”.

Polski Instytut Sztuki Filmowej przedstawił polską nominację do walki o Oscary. Przed produkcją daleka droga, ale to właśnie najnowsza propozycja Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta została wytypowana i będzie miała szansę zawalczyć o upragnioną statuetkę.

Premiera „Śniegu już nigdy nie będzie” odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, a historia stworzona przez Szumowską i Englerta zostanie pokazana podczas Konkursu Głównego. Widzowie w Polsce prawdopodobnie zobaczą opowieść w październiku – ze względu na sytuację w kraju trudno przewidzieć czy premiera nie zostanie przełożona.

„Śniegu już nigdy nie będzie” to czarna komedia przedstawiająca losy Żeni. Jest to atrakcyjny mężczyzna wschodniego pochodzenia, który zatrudnia się jako masażysta i pracuje dla ludzi ogrodzonych murem od „gorszego świata”. Żenia ma okazję poznać ich historie, osobiste dramaty, a w ostateczności to właśnie on odmieni ich życia.

Głównym bohaterem został ukraińsko-angielski aktor Alec Utgoff ("Stranger Things", "Mission: Impossible – Rogue Nation"), ale również Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Warto dodać, że już wcześniej wspominaliśmy o problemach przyszłorocznych Oscarów. Zapoznajcie się także z naszą relacją z ubiegłorocznej imprezy.

Źródło: https://www.filmweb.pl/news/Film+Szumowskiej+i+Englerta+polskim+kandydatem+do+Oscara-138838

Tagi: film oscar oscar 2021 Śniegu już nigdy nie będzie