Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.09.2020 14:03
World of Tanks 10 lat
1050V

World of Tanks świętuje 10 lat na PC. Wargaming zdradza ciekawe statystyki z Polski

Już od dekady trwają zacięte bitwy na arenach World of Tanks. Wargaming postanowił podsumować ostatnie 10 lat rozwoju gry i przedstawił bardzo ciekawe statystyki. Tytuł jest niezwykle popularny na całym świecie i w Polsce ma stałe grono oddanych fanów.

Systematycznie mam przyjemność wspominać o rozwoju World of Tanks lub prezentować graczom nowe wydania gry, a teraz Wargaming zaskoczył bardzo ciekawą informacją. Twórcy od 10 lat rozwijają swoją wielką produkcję.

Od dekady na serwerach zarejestrowało się 160 000 000 graczy z całego świata, a deweloperzy zadbali o ponad 100 aktualizacji, dzięki którym zainteresowani mają dostęp do ponad 600 czołgów z 11 krajów. Fani pozycji rozegrali już 5.8 bilonów bitew spędzając w grze 48 tysięcy lat. Średnio w jednej bitwie niszczonych jest 25 czołgów (na 30 biorących udział).

Polacy również bardzo chętnie logują się na serwery. Wargaming potwierdza, że w swojej bazie posiada ponad 4 649 472 zarejestrowanych graczy z naszego kraju w wersji na PC. 12% populacji Polski miało okazję wyruszyć na cyfrowe bitwy i Wargaming potwierdza, że Polska jest kluczowym rynkiem dla studia na terenie Europy. Co ciekawe, gdy w 2018 roku do World of Tanks zawitały polskie czołgi – liczba graczy była prawie o milion mniejsza.

Twórcy nie składają broni i mają jeszcze wiele ciekawych planów na rozwój gry. Z okazji wspomnianej rocznicy gracze mogą brać udział w licznych konkursach, misjach i wyzwaniach dla czołgistów, a obecnie każdy kto zaloguje się do gry otrzyma 7 unikatowych czołgów premium! (akcja trwa do 12 października).

Jak podaje Wargaming – na szczególną uwagę zasługuje polski TKS z n.k.m. 20 mm, a także zupełnie nowy, premierowy brytyjski czołg Valiant. Pozostałe maszyny to Type 97 Te-Ke, BT-7 art., T-45, T-29 oraz T-116. Każdy z tych czołgów ma załogę wyszkoloną w 100% oraz miejsce w garażu. Wszystkie szczegóły rocznicowych wydarzeń znajdziecie na witrynie gry.

Źródło: Informacja prasowa: Wargaming

Tagi: Microsoft Game Studios Wargaming.net World of Tanks