Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.08.2020 16:13
World of Tanks polskie czołgi
767V

World of Tanks otrzyma gigantyczną aktualizację. Wargaming zadbał o nowe polskie czołgi

Wargaming zapowiedział przygotowanie dużej aktualizacji do World of Tanks. Gracze mogą szykować się na nowe, polskie czołgi, które zostały dodane w aktualizacji 1.10. Twórcy szykują moc atrakcji dla fanów gry.

Wargaming już wcześniej zapowiedziało cross-play na konsolach oraz świętował urodziny mobilnej wersji, ale teraz nadszedł czas na kolejne ogłoszenia. Twórcy postanowili zaprezentować 6 nowych polskich czołgów średnich, które trafiają do produkcji wraz z największą, tegoroczną aktualizacją. Gracze otrzymają dostęp do maszyn po wynalezieniu czołgu 14TP na poziomie IV w obecnym, polskim drzewku technologicznym. Na poziomach od V do X znajdziemy zupełnie nowe czołgi średnie, które charakteryzują się dobrym nachyleniem działa, mobilnością i zwrotnością. Twórcy podkreślają, że maszyny świetnie sprawdzają się w pojedynkach na krótkim dystansie.

„ Początek nowej gałęzi polskich czołgów lekkich wyznacza DS PZInż z V poziomu. Jego parametry bojowe przypominają T-34, jednak polski czołg posiada potężniejsze działo z niezłymi uszkodzeniami alfa i przebiciem pancerza. Dynamiczny i zwinny, wszechstronny B.U.G.I. bez problemu zmienia flanki i trafia pojazdy przeciwnika dzięki swojemu działu kal. 90 mm oraz 240 punktom uszkodzeń. Kolejny nowo przybyły to CS-44, wszechstronny czołg z precyzyjnym działem kal. 100 mm zadającym 300 pkt. uszkodzeń. CS-53 stanowi ucieleśnienie najlepszych cech polskich czołgów średnich. Działo kal. 105 mm o dobrej stabilizacji, kąt opuszczenia lufy –8 stopni oraz wysokie uszkodzenia na minutę.CS-59 potrafi szybko zmieniać flanki i śpiewająco radzi sobie jako agresywny pojazd wsparcia z drugiej lub pierwszej linii. CS-63 to klejnot w koronie nowych średnich czołgów, który przynosi ze sobą zupełnie nową mechanikę silnik z turbiną gazową. Silnik ma dwa tryby prędkości: standardowy i szybki. Po aktywacji trybu szybkiego CS-63 przyspiesza szybciej, a jego prędkość maksymalna przekracza 70 km/h! Dla takiej prędkości i przyspieszenia trzeba było poświecić inne parametry bojowe. Po pierwsze, podczas zmieniania trybów silnika, pojazd zatrzymuje się automatycznie. Po drugie, w trybie szybkim stabilizacja działa i czas celowania znacznie się pogarszają. W końcu, tryb szybki osłabia maskowanie i sprawia, że CS-63 jest bardziej widoczny dla przeciwników, kiedy zmienia pozycje.”

To nie koniec nowości, ponieważ aktualizacja 1.10 poprawia system ekwipunku – nowa wersja jest zdaniem twórców bardziej zrozumiała i przystępniejsza. Autorzy w ten sposób pochylają się nad nowymi graczami. Wargaming jednocześnie zwiększa możliwość dostosowania czołgów, a nowe elementy zróżnicują rozgrywkę i doprowadzą do powstania nowych taktyk. Dla niskich poziomów koszty w walucie zdobywanej w grze zostały obniżone. W czołgach od poziomu VI pojawiły się specjalizacje - każdym z czterech miejsc na wyposażenie można zamontować jeden element odnoszący się do siły ognia, mobilności, wykrywania i przeżycia. Montując odpowiedni moduł we właściwe miejsce dostajemy dodatkowy bonus do skuteczności.

Tak nowości zapowiedział Max Chuvalow, dyrektor wydawniczy World of Tanks:

„1.10 to największa aktualizacja od czasu 1.0 w 2018. Poza nowymi polskimi czołgami jego największą częścią jest system wyposażenia. Miał on już 10 lat i wymagał zmian do nowych realiów. Teraz gracze mają lepszą możliwość eksperymentowania ze swoimi czołgami.””

Deweloperzy dorzucili do gry „Perłową Rzekę” czyli lubianą przez społeczność mapę, która przeszła sporo zmian i została ulepszona względem wersji z 2015 roku. W World of Tanks znajdziemy także przebudowaną komunikację – teraz po wciśnięciu jednego przycisku na terenie, członkach drużyny, wrogach, bazach i innych elementach otrzymamy możliwość wysłania komunikatu, a przytrzymanie przycisku dłużej odblokuje dodatkowe koło komunikacyjne, które pozwoli jeszcze lepiej sprecyzować nasze zamiary.

Źródło: Informacja prasowa: Wargaming

Tagi: Microsoft Game Studios Wargaming.net World of Tanks