Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.09.2020 14:02
game pass
6928V

Game Pass w Orange. Niefortunna nazwa polskiej usługi

Sieć Orange wystartowała dzisiaj z nową usługą, która pod względem nazwy bliźniaczo przypomina propozycję Microsoftu. Game Pass nie zaoferuje darmowych gier w ramach abonamentu, ale sama nazwa może wywołać kilka nieporozumień.

Microsoft kilka tygodni temu informował, że nie zmienia nazwy i nadal będzie proponować graczom „Xbox Game Pass”, ale już na grafikach zobaczymy wyłącznie dwa słowa „Game Pass”, ponieważ obok znajduje się logo Xboksa.

Zdecydowałem się na przypomnienie tej sytuacji z jednego powodu – Orange Polska przedstawił dzisiaj „Game Pass”. Na początku pomyślałem, że propozycja będzie powiązana z usługą Microsoftu i może zapewnić zniżkę dla klientów Orange lub przynajmniej wyeliminuje problem z limitem danych podczas rozgrywki mobilnej? Po części miałem rację, ale niestety Game Pass od Orange nie ma nic wspólnego z Game Passem od Microsoftu.

Orange proponuje Game Pass, który podobnie jak Social Pass, Music Pass i Video Pass sprawi, że korzystanie z wybranych gier nie będzie zjadać naszego transferu. Brzmi dobrze? Tak, ale Game Pass obsługuje aktualnie skromną liczbę pozycji: Twitch, Discord, Pokemon GO, Harry Potter Wizards Unite oraz Clash Royale. W planach znajdują się kolejne serwisy i aplikacje, ale aktualnie nie poznaliśmy szczegółów.

Game Pass w Orange Flex będzie dostępny w trzech wariantach:

  • 1 dzień za 1 zł – to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą przetestować usługę, żeby sprawdzić ile GB uda im się „zaoszczędzić”
  • 7 dni za 5 zł – przygotowany dla osób, które planują maraton gamingowy lub bardziej intensywne granie np. w trakcie weekendu
  • 30 dni za 10 zł – dla każdego mobilnego gracza, który regularnie korzysta z serwisów dostępnych w ramach Passa (ten wariant dostępny jest również w opcji odnawialnej).

Game Pass może okazać się naprawdę ciekawą opcją w momencie, gdy Orange dogada się z Microsoftem i dorzuci na listę Project xCloud – wtedy moglibyśmy bez utraty danych ogrywać gry z Game Passa w terenie. Trzeba jednak przyznać, że sama nazwa jest bardzo myląca i może spowodować kilka problemów.

Sprawdźcie najnowsze gry z Xbox Game Pass.

Źródło: https://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/game-pass-w-orange-flex-najlepsza-usluga-dla-mobilnych-graczy/

Tagi: Game Pass Microsoft Orange Xbox Game Pass