Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.08.2020 13:27
Xbox Game Pass Microsoft
669V

Xbox Game Pass nie zmienia nazwy. Microsoft odświeżył tylko logo

Microsoft wytłumaczył zamieszanie z nowym logo Xbox Game Pass. Usługa nie zmieniła nazwy, a po prostu zdecydowano się na drobne odświeżenie grafiki, która nie musi kojarzyć się już wyłącznie z Xboksem.

Od końcówki ubiegłego tygodnia pojawiły się plotki, według których Microsoft zamierza odświeżyć Xbox Game Pass rezygnując z pierwszego słowa w nazwie. Firma miałaby w ten sposób promować samo „Game Pass”. Ma to sens biorąc pod uwagę duży rozwój usługi – w końcu biblioteka jest już dostępna nie tylko na konsoli Microsoftu.

Amerykańska korporacja wytłumaczyła zamieszanie: zdecydowano się na drobne odświeżenie logo Xbox Game Pass, ale sama nazwa pozostaje. Teraz po prostu zamiast „Xbox” widnieje logo konsoli.

„Xbox niedawno ujawnił przeprojektowane logo dla Xbox Game Pass. Mimo że logo jest nowe, nie wprowadzono żadnych zmian w nazwie serwisu, pozostaje Xbox Game Pass” - powiedział rzecznik firmy Microsoft

Osoby odpowiedzialne za promocję Xbox Game Pass opublikowały również zabawną grafikę, która podkreśla, że nadal możemy korzystać ze starej nazwy.

Warto dodać, że Microsoft wczoraj w ciekawy sposób skontrował Sony w temacie kontrolerów dla nowej generacji, firma przedstawiła nowy Microsoft Store, a Phil Spencer podziękował graczom na PC.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/microsoft-says-game-pass-isnt-dropping-xbox-despite-logo-change/

Tagi: microsoft xbox xbox game pass